Ķeipenes pagasts Pagasti
Ķeipenes pamatskolā atjaunots basketbola un aktīvās atpūtas laukums

Rezultātā ir veikta sporta laukuma virskārtas seguma nomaiņa. Tika demontēts vecais asfalts, un tā vietā ir uzliktas gumijas plāksnes atbilstoši jaunākajām prasībām. Projekta ietvaros tika nomainīti jauni vairogi un basketbola grozi, kā arī blakus laukumam tika uzstādīti soliņi.

Ķeipenes basketbola un aktīvās atpūtas laukuma atjaunošanas darbi veikti ar Lauku atbalsta dienesta, privāto un publisko partnerattiecību biedrības "Zied zeme" un Ogres novada pašvaldības atbalstu.

Izvērtējot drošības aspektus, ārpus projekta finansējuma tika nomainīti abi vecie basketbolu grozu statīvi, kas laika gaitā bija kļuvuši nestabili un nedroši. Īpašs paldies SIA “Hercules”, kas kvalitatīvi un atbilstoši laika grafikam veica remontdarbus! Paldies uzņēmuma vadītājam Jānim Kokam par dāvināto basketbola groza statīvu!

Gandarījumu par paveikto pauda biedrības “Avotkreses” vadītāja Daina Zēmele, kura kopā ar projekta iniciatori Ķeipenes pamatskolas direktori Agnesi Lepsi veica projekta pieteikšanu un realizāciju. “Mēs esam ļoti pateicīgi un priecīgi, ka visiem kopā sadarbojoties ir radīta droša un sakopta vieta, kur atpūsties un sportot gan ikdienā, gan svētkos. Lai arī projekta iesniegšanas gaita sākumā nešķita viegla, tomēr mūs visur atbalstīja, konsultēja un nenoraidīja,” sacīja D. Zēmele.

“Mēs esam ļoti pateicīgi Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājam Egilam Helmanim, kurš mūs uzklausīja, un domes deputātiem, kuri projekta ieceri tik ātrā laikā atbalstīja,” sacīja A. Lepse.

Biedrības “Avotkreses” vadītāja īpaši pateicas par profesionālu konsultāciju PPP “Zied zeme” vadītājai Lindai Cīrulei un projektu konsultantam Mārim Cīrulim, Ogres novada infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītājai Aijai Romanovskai, Lauku atbalsta dienesta Valsts atbalsta un LEADER pasākumu daļas vadītājas vietniecei Janai Krūmiņai. Paldies Ķeipenes pagasta pārvaldes vadītājam Vilnim Sirsonim par atbalstu projekta gaitā!

Pamatskolas sporta laukums Ķeipenes pagastā tika izveidots 1974.gadā un no tā laika šie ir pirmie lielākie sporta laukuma renovācijas darbi. Basketbola laukums bija ļoti sliktā stāvoklī, tā segums bija pilnībā saplaisājis un sadalījies, kļuvis bedrains un bīstams sportiskām aktivitātēm.

Ik gadu pagastā un skolā notiek dažādi ar sportu saistīti pasākumi - pagasta svētki, sporta dienas pirmsskolai un pamatskolai. Šāds laukums visiem pagasta iedzīvotājiem bija ļoti nepieciešams. Renovētais laukums ir drošs un ērts dažādām sporta aktivitātēm. Septembrī ir paredzētas organizēt starpnovadu sporta spēles senioriem, kur daļa no sporta stafetēm tiks organizēta tieši šeit - jaunajā sporta laukumā. Arī tagad, kad skolēni devušies vasaras brīvlaikā, laukumā bumbu nāk spēlēt bērni, jaunieši un pieaugušie. Skolas bērni tiek instruēti, kā uzturēt kārtību un rūpēties par laukumu, lai tas kalpotu kopējam labumam pēc iespējas ilgāk.

Sporta laukuma darbi veikti Lauku atbalsta dienesta un biedrības “Zied Zeme” atbalstītā projekta Nr.19-04-AL02-A019.2202-000005 “Ķeipenes basketbola un aktīvās atpūtas laukuma atjaunošana” ietvaros.

Projekta kopējās izmaksas ar pievienotās vērtības nodokli  23733,97 EUR,  no kuriem finansēja Ogres novada pašvaldība 14733,97 EUR un PPP Zied Zeme 9000,00 EUR. Darbus veica SIA “Hercules”.

Informāciju sagatavoja Ķeipenes pamatskolas direktore Agnese Lepse