Sports
Laivās pretim zelta rudenim

Nu tas brīdis ir pienācis: lietus līst, ūdenslīmenis ceļas. Oktobrī auksti? Pirms 10 gadiem maratons notika novembrī, un neviens nenosala. Ūdenstūristi prot novērtēt gan Latvijas dabas untumus, gan labvēlību.

Ogres novada pašvaldības projektu konkursā “R.A.D.I. – Ogres novadam” pašvaldības līdzfinansētais ūdenstūrisma pasākums notiks 26. oktobrī. Starts 50 km maratonam – pie Kokneses šosejas tilta, savukārt 12 km distance, kas ieteicama iesācējiem, veterāniem, lēnajiem peldlīdzekļiem un vienkārši dabas baudītājiem, sāksies Ogresgala pludmalē. Finišs Ogrē pie Līkā tilta.

Maratona nišu parasti aizpilda labi sagatavoti braucēji vienvietīgās un divvietīgās smailītēs un kanoisti. Toties īsajā distancē var doties praktiski jebkurš ar jebkādu peldlīdzekli – straujā Ogre visus nonesīs lejā. Tikai jāņem vērā rudens īpatnības – jāparūpējas, lai nesaltu rokas un kājas, jāsalīmē tekošās laivas, jāsagatavo siltas drēbes...

Pie Līkā tilta, gaidot maratonistus, kuri finišēs vairāku stundu diapazonā (ātrākie “nolidos” 50 km piecās stundās, lēnākie airēsies līdz tumsai) notiks bērnu starti. Aukstais ūdens pašus mazākos bērnus (vispār jau mammas) nobaidīs, tomēr noteikti netrūks jauniešu, kuri nelaidīs garām iespēju pabraukāties un sacensties ar vienaudžiem pārsimts metru distancē ar smailītēm pa dzimto pilsētu. Inventāru, protams, arī peldvestes, nodrošinās organizatori.

Skatītājus mūžīgi interesē jautājums: kā tās laiviņas gāžas? Gāzīsies un arī celsies. Eskimosu apgriezienu sacensības būs ne tik kuplas kā vasaras siltajā ūdenī, bet būs!
Pasākuma programma un nolikums:  www.udensturisms.lv.
Sacensības organizē un vada biedrība “Staburaga bērni” sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību. Informācija un pieteikšanās pa tālruni 29669185 vai e-pastu gundars.patmalnieks@inbox.lv.
Iepriekšējā pieteikšanās e-pastā: gundars.patmalnieks@inbox.lv līdz 25. oktobrim.

Informāciju sagatavoja Gundars Patmalnieks, pasākuma organizators

Pievienotie faili