Pagasti Lauberes pagasts
Lauberē aizvadīta Lauberes diena
Saite uz fotogaleriju

Rīts sākās parkā pie Lauberes Kultūras nama, kur ikviens varēja piedalīties sporta aktivitātēs individuāli un ar visu ģimeni. Klātesošos uzrunāja Lauberes pagasta pārvaldes vadītājs Andris Misters, kurš atklāja, ka Lauberes svētki ir izveidojušies kā tradīcija un šogad notiek jau trešo reizi. Pagasta pārvaldes vadītājs vēlēja visiem patīkamu dienu un aktīvi piedalīties Lauberes Kultūras nama organizētajos pasākumos.

Bija iespēja piedalīties tāllēkšanā, skriešanas sacensībās, bumbiņu mešanā, dažādās stafetēs, bija sagatavotas stafetes ar uzdevumiem arī ģimenēm un mazākajiem svētku dalībniekiem. Veiklākie sportisti tika apbalvoti svētku dienas noslēgumā un saņēma medaļas, diplomus un kausus.

Pēc sportiskajām aktivitātēm to dalībnieki varēja stiprināties ar gardu zupu. Mazākie varēja baudīt burbuļu priekus, ko sarūpēja “Mārtiņa burbuļi”, apgleznot seju, vadīt automašīnas radio vadāmo mašīnu trasē un arī izbraucot ar mini auto. Īpašs konkurss notika arī saimniecēm. Tam pieteicās piecas komandas, katrā 2 dalībnieces. Komandai tika pasniegts grozs ar vieniem un tiem pašiem produktiem – avokado, kamambēra siers un sukādes ar sēkliņām, kā arī bija pieejami izvēles produkti – piens, krējums, olas, dažādi dārzeņi, zaļumi, garšvielas, augļi. Saimniecēm bija uzdevums – 45 minūšu laikā no šiem produktiem pagatavot ēdienu. Kādas tik jaunas receptes tapa! Saimnieces pagatavoja pildītas olas, pildītus gurķus, sukāžu un sēklu maisījumu ar pienu, dažādus salātus un uzkodas. Pagatavoto ēdienu degustēja kulinārijas pazinējas Laine Kriškāne un Daila Vītola. Šo konkursu atbalstīja zemnieku saimniecība “Noras” un “Eglinieki”, kā arī Ziedīte Ratniece.

Svētku pēcpusdienā estrādē notika koncerts “Viens mirklis vasarā”, kuru sniedza gan Lauberes Kultūras nama pašdarbnieki, gan viesi no Rīgas – līnijdeju grupa “Nevermind” un līnijdeju grupa no Madlienas “Kaprīzes”, uzstājās lauberiete Īrisa Brička un jaunieši Matīss un Varis. Lauberē viesojās arī Nacionālā teātra aktieris Juris Hiršs.

Kultūras namā bija iespēja aplūkot audēju kopas “Noskaņa” (vadītāja Valda Plūģe) radītos rokdarbus – cimdus, zeķes, austas segas, spilvenus, jostas, grāmatzīmes un citus. Rokdarbu izstāde un arī mākslas studijas darbu izstāde, kas tika atklāta 27. maijā, kultūras namā apskatāma līdz 5. augustam darba dienās no plkst.9.00 līdz 15.00.

Svētku diena noslēdzās ar zaļumballi, kurā muzicēja Indra Raile un Ēriks Budēvics no grupas “Hameleoni”, kā arī ar krāšņu uguns šovu.