Pagasti Lauberes pagasts
Lauberē sakārtos Ozolu ielas ceļa posmu

A.Misters informē, ka Ozolu iela bija kritiskā stāvoklī. Ir veikti vairāki pasākumi, lai sakārtotu šo ielu. “Ir noņemts un sadrupināts vecais asfalta segums un no iegūtā maisījuma veidots ceļa pamats. Ceļa abās pusēs tika nozāģēti vecie, satrupējušie koki. Pie lielākām vēja brāzmām šie koki varētu gāzties, apdraudot gan ceļu satiksmes dalībniekus, gan apkārtējās mājas. Koka saknes bojāja ceļa pamatni. To, ka šie koki ir bīstami, norādīja arborists, kurš pirms tam veica šo koku zaru apzāģēšanu, jo zari traucēja autobusu kustībai,” norāda A.Misters. “Tika izrauti koku celmi, abās ceļa malās izveidota lietusūdens novadīšanas un grāvju sistēma, šobrīd šī teritorija tiek sakārtota un sagatavota dubultās virsmas uzklāšanai. Iedzīvotāji teica, ka vēlas asfalta segumu, bet tas ir vairāk nekā trīs reizes dārgāks.”

Veicot cenu aptauju, kā izdevīgākais piedāvājums izraudzīts SIA “Limbažu ceļi”, tuvākajā laikā ar šo uzņēmumu tiks noslēgs līgums (līguma summa – 13 552 EUR ar PVN) un darbi veikti, tiklīdz tiem būs piemēroti laika apstākļi. Pēc darbu veikšanas šajā ceļa posmā plānots uzstādīt ātruma ierobežojošas zīmes – 30 km/h, un svara ierobežojošas zīmes – 10 t.

A.Misters norāda, ka pēc dubultās virsmas apstrādes, izskatot nākamā gada budžeta iespējas, plānots, ka vienā pusē ceļam tiks veikti apzaļumošanas darbi – iestādīti koki, savukārt otrā pusē – ierīkots gājēju celiņš.

A.Misters piebilst, ka pēc vairākkārtēja lūguma ar atputekļošanas materiāliem apstrādāt ceļa posmu, kas ir valsts nozīmes ceļš un ved gar Laubers pagasta centru, “Latvijas autoceļu uzturētājs” to nav veicis. “Tagad, vasarā, Lauberē pieaug transporta plūsma, īpaši smagā transporta un traktortehnikas, un situācija paliek aizvien nepatīkamāka. Saņemu daudzu iedzīvotāju sūdzības, tāpēc no pagasta pārvaldes budžeta ceļa atputekļošanai 1 km posmā, kas ved gar Lauberes centru, atvēlēju 500 eiro kalcija hlorīda iegādei un pagājušajā nedēļā ar zemnieku saimniecības “Kalnzaķi” atbalstu tas tika iestrādāts ceļa segumā,” situāciju raksturo pagasta pārvaldes vadītājs, piebilstot, ka putekļus pastiprina autovadītāji, kuri neievēro braukšanas ātrumu 50 km/h, tāpēc ir lūdzis arī ceļu policistiem pasekot līdzi autovadītāju braukšanas kultūrai.

Pievienotie faili