Lielvārdes svētki 2022

29. jūlijā Lielvārdē tika atklāti pilsētas svētki ar moto “Sajūti savu pilsētu”. Plaša svētku programma ikvienu sagaida arī svētku otrajā dienā – 30. jūlijā.

Svētki tika atklāti Lielvārdes evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar ekumēnisko dievkalpojumu, kuru vadīja luterāņu draudzes mācītājs Ingus Dāboliņš un katoļu draudzes priesteris Andris Solims.

Pēc svētku dievkalpojuma pie Andreja Pumpura Lielvārdes muzeja klātesošos uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš atgādināja par notiekošo Ukrainā, uzsverot, cik svarīga ir Ukrainas uzvara, lai arī mēs paši varētu justies drošāk.  Priekšsēdētājs runāja arī par vērtībām, uzsverot ģimeni kā vērtību, ģimeni kā pamatu, kas veido pagastu, novadu, valsti, un svarīgi šīs vērtības nepazaudēt. E.Helmanis atgādināja, ka pašvaldība ir paņēmusi aizņēmumu, lai Lielvārdes daudzdzīvokļu namu iedzīvotāji tik ļoti neizjustu būtisko apkures sadārdzināšanos, kā arī plāno būvēt šķeldu katlumāju, mazinot atkarību no gāzes. Pašvaldības priekšsēdētājs klātesošajiem vēlēja priecīgus svētkus, turēties pie vērtībām un vēlēja, lai visi vēji Lielvārdei pūš secen.

Svētkos lielvārdiešus un viesus sveica arī Lielvārdes pilsētas un pagasta pārvaldes vadītājs Dzintars Žvīgurs, atgādinot svētku vadmotīvu – “Sajūti savu pilsētu”. Pārvaldes vadītājs skaidroja, ka svētku programma veidota tā, lai ikvienam šo pilsētu, Lielvārdi, būtu iespēja izjust ar visām maņām, kā arī pateicās svētku organizatoriem par ieguldīto darbu. “Lai priecīgi, skanīgi un jautri pilsētas svētki,” vēlēja Dz.Žvīgurs.

Svētki turpinājās ar koncertu “Saule ziedu klētiņā”, kurā uzstājās mūziķi Jānis Lūsēns, Zigfrīds Muktupāvels un Kristīne Zadovska. Daugavā bija iespēja vērot Lielvārdes burātāju floti.

Andreja Pumpura Lielvārdes muzejā tika atklāta arī foto kluba “Ogre” biedru fotogrāfiju izstāde “Lielvārdes paaudzes”. Foto kluba vadītāja Dace Voitkeviča pastāstīja, ka katru vasaru kluba biedri dodas uz kādu novadu vai pagastu, lai tur piefiksētu notikumus un personības. Pagājušajā gadā, atzīmējot Lielvārdes 820. jubileju, kluba biedri devušies pie lielvārdiešiem – tiem cilvēkiem, kuri rada leģendas, dzied, sporto, strādā, mīl no paaudzes paaudzē un veido šo vietu, veido Lielvārdi. D.Voitkeviča norādīja, ka šajā projektā uzņemtās bildes virtuāli var apskatīt www.fotoskapis.lv, kā arī muzejā ierīkotajā fotogrāfiju izstādē. D.Voitkeviča atklāja, ka kluba biedri sadalījušies nelielās grupiņās un devušies pie kluba biedres Anitas Sakas izraudzītajām personībām – gan uz mājām, gan darba vietām, gan tiekoties pilsētvidē. “Kāpēc mēs fotografējam? Tā mēs izsakāmies – vizuālā valodā, tā paužam savu attieksmi,” atzina foto kluba “Ogre” vadītāja.

Savukārt pie Lielvārdes Sporta centra ikvienam bija iespēja piedalīties sportiskās aktivitātēs, notika arī nakts sporta turnīrs 3x3 basketbolā, florbolā, tenisā un pludmales volejbolā, kā arī nakts orientēšanās sacensības pilsētā.

Lielvārdes svētki 2022

30. jūlijā svētki turpinās!

LĀČPLĒŠA LAUKUMĀ

No 9.00 Amatnieku un mājražotāju svētku tirgus

LIELVĀRDES MŪZIKAS UN MĀKSLAS SKOLĀ

10.00 MUZIKĀLĀS BROKASTIS Kaspara Gulbja trio koncerts