Pagasti
LLU studenti piedāvās idejas Lauberes centra labiekārtošanai
Saite uz fotogaleriju

Pagasta viesus uzrunāja Lauberes pagasta pārvaldes vadītājs Andris Misters, pēc tam Lauberes bibliotēkas vadītājas Maigas Livčānes un Ogres novada pašvaldības būvvaldes ainavu arhitektes Senijas Smiltnieces vadībā studenti kopā ar LLU Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras profesori Natāliju Ņitavsku apsekoja Lauberes teritoriju, lai veiktu labiekārtojuma un apstādījumu izpēti un varētu uzsākt darbu pie teritorijas attīstības plānošanas risinājumiem. Studenti piedāvās savu redzējumu pastaigu takām, dobēm, labiekārtojuma elementiem, atpūtas vietām un rotaļu laukumiem, tiks izstrādāts kvalitatīvs detalizācijas plāns un vizualizācijas, studenti sniegs vīziju par pagasta centra attīstību.

Arhitektūras doktore N. Ņitavska informēja, ka šis ir viens no studentu apjomīgākajiem darbiem šajā semestrī, ideju prezentēšana plānota gada beigās, nākamā gada sākumā. Pēc Lauberes apskates viņa minēja, ka studentiem galvenais uzdevums būs panākt, kā ar publiskās ārtelpas uzlabojumiem šo vietu radīt cilvēkiem patīkamāku un vietējos veicinātu piederības sajūtu pagastam.

Ideja par studentu piesaisti radās M. Livčānei, kura vēlas Lauberi redzēt uzlabotu un sakārtotu. Viņa ikdienu ar kājām mēro ceļu uz darbu bibliotēkā, un uzskata, ka, ienākot pagasta centrā, skats varētu būt krāšņāks un sakoptāks. Viņa vēlas turpināt kopā ar pagasta pārvaldes vadītāju Andri Misteru kopīgi iesākto pagasta centra labiekārtošanā. Pirms gada pie Lauberes bibliotēkas tika atklāts sajūtu un brīvā laika pavadīšanas dārzs “Raiņa un Aspazijas saulainais stūrītis”, šogad pavasarī gar Ozolu ielu atjaunota liepu aleja. Tagad bibliotēkas vadītāja ir gatava jaunām idejām un darbiem pagastā. Veiksmīgākās jauniešu idejas varēs izmantot Ogres novada pašvaldības projektu konkursa “Veidojam vidi ap mums” pieteikumā. M. Livčāne ir gandarīta par sadarbību ar spēcīgiem LLU studentiem, kuri piedāvās savu jaunu redzējumu, lai pagasts kļūtu atvērtāks un interesantāks gan vietējiem, gan ciemiņiem.

Ogres novada pašvaldība sadarbību ar LLU uzsākusi 2015. gadā, kad tika parakstīts sadarbības līgums ar mērķi iesaistīt jauniešus - studentus Ogres novada attīstības veicināšanā. Tolaik jaunieši iesaistījās projekta “Grīvas prospekta pieguļošās teritorijas revitalizācija” izstrādē un sniedza  priekšlikumus ainaviskās teritorijas vides saglabāšanā, kā arī plānoja un izstrādāja teritorijas funkcionālo zonējumu.