Pašvaldība Vide Ziņas, jaunumi
Titulbilde

Šī gada 4. janvārī stājas spēkā grozījumi Veterinārmedicīnas likumā, līdz ar to mainās  mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība.

Turpmāk praktizējošs veterinārārsts veiks ne tikai  mājas (istabas) dzīvnieku apzīmēšanu ar mikroshēmu, pasu un vakcinācijas apliecību izsniegšanu, bet arī to pirmreizējo reģistrāciju Lauksaimniecības datu centra mājas (istabas) dzīvnieku reģistra datubāzē.

Ministru kabineta 21.07.2011. noteikumi Nr. 491 “Mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtība” paredz, ka mājas (istabas) dzīvnieku Lauksaimniecības datu centra mājas (istabas) dzīvnieku reģistra datubāzē var reģistrēt gan pie praktizējoša veterinārārsta, gan pašvaldībā, gan datu centrā, gan izmantojot valsts pārvaldes pakalpojumu portālu www.latvija.lv  vai datu centra tīmekļvietnē pieejamo e-pakalpojumu, bet, pastāvot tik plašai izvēles iespējai, bieži vien dzīvnieks vispār netiek reģistrēts datubāzē.

Kā zināms, obligāta suņu apzīmēšana un reģistrācija Latvijā ir noteikta no 2017. gada 1. janvāra – sunim ir obligāti jāimplantē mikroshēma, tas ir jāreģistrē datubāzē, kā arī tam ir jābūt izsniegtai mājas (istabas) dzīvnieka pasei.

Savukārt kaķa vai mājas (istabas) seska apzīmēšana ar mikroshēmu un reģistrēšana datubāzē nav obligāta – tā ir katra īpašnieka vai turētāja brīva izvēle, ja vien dzīvnieks netiek izvests ārpus Latvijas.

Pamatojoties uz grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā, Zemkopības ministrija gatavo jaunus Ministru kabineta noteikumus par mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas kārtību – valdībai šie noteikumi ir jāpieņem līdz 2022. gada 30. jūnijam.

Ogres novada pašvaldība ir saņēmusi Lauksaimniecības datu centra paziņojumu, ka sakarā ar grozījumiem Veterinārmedicīnas likumā  ar 2022. gada 4. janvāri zaudē spēku līgumi par mājas (istabas) dzīvnieku reģistrācijas pakalpojumu sniegšanu Valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros (VPVKAC), līdz ar to visos Ogres novada VPVKAC šis pakalpojums vairs netiek nodrošināts