Pagasti Meņģeles pagasts
Meņģelē labiekārto peldvietu pie Zvanu ezera un brīvdabas estrādi

Augustā pabeigta trošu tilta būvniecība pāri Ogres upei, kas savieno Meņģeles un Mazozolu pagastu, skatu platformas Meņģeles pagastā būvniecība, kā arī labiekārtota infrastruktūra šo objektu tuvumā. Ogres novada pašvaldība dabas parkā “Ogre ieleja” pēdējo gadu laikā ir īstenojusi vairākus projektus tūrisma infrastruktūras pilnveidošanai un intensīvi turpina iesākto, lai dabas parks un Ogres upe tiktu pilnvērtīgi izmantoti tūrisma jomā, veicinot arī vietējās uzņēmējdarbības attīstību pagastos.

Turpinās Zvanu ezera meniķu rekonstrukcijas darbi, izstrādāts būvprojekts ezera peldvietas labiekārtošanai, un nākamgad paredzēts uzsākt labiekārtošanas darbus.

Šogad uzsākta pašvaldības projekta īstenošana, kura ietvaros pie Meņģeles Tautas nama tiks uzbūvēta brīvdabas skatuve un labiekārtots laukums pie tautas nama. Brīvdabas estrāde atrodas blakus Sudrabu Edžus piemiņas vietai. Brīvdabas estrādes labiekārtošana paredz atjaunot teritorijā esošos divus betona laukumus, kurus savienos koka pāreja, kas funkcionāli nodrošinās abu telpu radošu izmantošanu. Teritorijā plānots izveidot ugunskura vietu, veikt apzaļumošanas darbus un, lai nodrošinātu drošu iedzīvotāju iekļūšanu teritorijā, no centra puses izbūvēt koka pakāpienus ar margām. Šogad jau ir ierīkots apgaismojums, pārējie darbi tiks veikti pavasarī. Projekta īstenošanu atbalsta PPP biedrība “Zied zeme”.

Meņģeles pagasta attīstības veicināšanā un teritorijas labiekārtošanā aktīvi iesaistās arī iedzīvotāji. Šī gada septembrī notika Meņģeles iedzīvotāju organizētais forums “Par labāku Meņģeli!”. Tā pamatmērķis bija veicināt iedzīvotāju un citu apkaimes pārstāvju līdzdalību novada attīstības plānošanā un uzlabojumu īstenošanā, attīstot sadarbības mehānismu starp dažādām sabiedrības grupām un sektoriem, Ogres novada pašvaldību, Meņģeles pagasta pārvaldi, atbildīgiem dažādu jomu pārstāvjiem, uzņēmējiem un citiem pagasta iedzīvotājiem. Tika apspriesti sociālie, veselības, izglītības, infrastruktūras, satiksmes, drošības un citi dažādu jomu attīstības jautājumi. Foruma rezultātā pēc iedzīvotāju ierosinājuma pagasta centrā jau ir uzstādīts atkritumu šķirošanas konteineris stiklam un pārvietojamā bioloģiskā tualete.

Biedrības “MĒS attīstībai” projekta “Koncertprogramma Meņģeles estrādē” ietvaros noorganizētas Meņģeles estrādes uzkopšanas un labiekārtošanas talkas, iegādāts koncertam nepieciešamais aprīkojums, kā arī noorganizēts Cēsu Stīgu kvarteta koncerts un pirmais ārā kino vakars Meņģeles estrādē. Savukārt 2018. gadā pašvaldības projektu konkursa „Veidojam vidi ap mums Ogres novadā” ietvaros īstenotā projekta “Norāde “MEŅĢELE”” rezultātā iegūto naudas balvu biedrība ieguldīja pirmsskolas izglītības metodisko mācību materiālu bāzes papildināšanai – iegādātas dažādas attīstošās rotaļlietas pirmsskolas vecuma bērniem atbilstoši Marijas Montesori izstrādātajai bērnu attīstības un apmācības metodikai.