Satiksme, ceļi Ziņas, jaunumi
Mengele

Meņģeles pagastā tiek veikta grants seguma ceļa B6 pārbūve 7,08 km garumā divās kārtās: I kārta - Meņģele (V964) - "Plītes"; II kārta - "Plītes" - "Zvirgzdiņi" ceļa posms (līdz "Krūzas")".

Darbus veic SIA “Saldus ceļinieks” atbilstoši SIA “JOE” 2016. gadā izstrādātajam būvprojektam. Ceļa posma pārbūves būvniecības izmaksas ir 968 580,32 eiro.

SIA “Saldus ceļinieks” pārstāvis Dainis Grīnbergs informē, ka līdz šim grants ceļa posmā Meņģele – “Zvirgzdiņi” veikta koku ciršana, pēc būvnieka un Meņģeles pagasta pārvaldes iniciatīvas saglabāti lielie ozoli pie “Iņķēnu” mājām, kā arī ozoli ceļa posma beigās. “Objektā noņemta augsnes kārta no ceļa malām, lai varētu veikt ierakuma rakšanu un ceļa sāngrāvju izveidošanu. Divu kilometru garumā izbūvētas ceļa konstruktīvās kārtas - smilts salizturīgā kārta un nesaistītu minerālmateriālu (šķembu) pamata kārta. Atsevišķās vietās ir izbūvētas jaunas caurtekas un izveidoti ceļa sāngrāvji,” skaidro D.Grīnbergs.

Atlikušajā ceļa posmā jāveic ierakuma rakšana, smilts salizturīgās kārtas un šķembu pamata kārtas izbūve. Visā rekonstruējamā ceļa posmā vēl jāizbūvē šķembu maisījuma segums, jāizbūvē drenāžas tīkli (divpadsmit dzelzsbetona grodu aku komplekti un drenāžas kolektori). Jāizbūvē asfaltētais pieslēgums Meņģelē pie ceļa V964. Pēc ceļa brauktuves izbūves darbiem jāuzstāda satiksmes aprīkojums – ceļa zīmes un metāla drošības barjeras, jāveic ceļam piegulošās, izjauktās teritorijas apzaļumošanas darbi.

Būvdarbu laikā pārbūvējamais ceļa posms ir satiksmei ierobežots, izstrādātas satiksmes organizācijas shēmas (skatīt pielikumā). Tajās ir paredzēts satiksmei slēgt atsevišķus ceļa posmus un satiksmes kustību nodrošināt pa apbraucamajiem ceļiem. Tomēr būvnieks būvdarbus veic tā, lai pēc iespējas mazāk radītu neērtības un nodrošinātu iedzīvotāju piekļūšanu pārbūvējamā ceļa posmā pieguļošajiem īpašumiem.

Ogres novada pašvaldība aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un ar sapratni uzņemt paredzētos būvdarbus.

D.Grīnbergs norāda, ka būvdarbi notiek pēc plānotā grafika, dažas dienas darbiem ir patraucējis lietus, bet nelabvēlīgie laika apstākļi līdz šim būtiskus darba kavējumus nav radījuši. Darbi jāpabeidz līdz novembra beigām.

Kā jau vēstīts iepriekš, pārbūves darbi tiek īstenoti Ogres novada pašvaldības projekta “Grants ceļu posmu pārbūve Ogres novadā” ietvaros. Paralēli grants seguma ceļa pārbūves darbiem Meņģelē, darbi notiek arī Ogresgalā, kur notiek grants ceļa seguma pārbūve ceļam Ogresgals - E22 (Gāršas - Stuģi) 1,8 km posmā. Darbus veic SIA “Ceļinieks 01” atbilstoši SIA “Projekts EAE” 2016. gadā izstrādātajam būvprojektam. Ceļa posma pārbūves būvniecības izmaksas ir 487 715,84 eiro.

Abu projekta kopējās izmaksas ir 1 529 325.71 eiro, no kurām projekta attiecināmās izmaksas ir 1 316 162.11 eiro. Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) atbalsta finansējums ir 90% no projekta attiecināmo izmaksu summas un  Ogres novada pašvaldības līdzfinansējums ir 10% no projekta attiecināmo izmaksu summas. Projekta neattiecināmās izmaksas sedz Ogres novada pašvaldība.

Projekts tiek īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014. - 2020. gadam pasākuma “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” ietvaros ar ELFLA finansējumu un Ogres novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Vairāk informācijas par Eiropas Lauksaimniecības fondu lauku attīstībai pieejams Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē.

NAP un ELFLA logo