Suntažu pagasts
Meža dienu projektā pilnveidota Suntažu ainava
Saite uz fotogaleriju

Ogres novada pašvaldība konkursā piedalījās ar ieceri labiekārtot Suntažu muižas parku, ierīkojot ainavisko rožu dobi un stādot kokus. Projekta gaitā tika nolemts, ka simboliski jāiestāda 3 dažādu sugu un vainaga formu kokaugi, līdz ar to tika iestādīta sudraba liepa un sarkanlapu plūškoks, simbolizējot vēsturiskās vērtības un drosmi vēsturiskā kultūrainavā ieviest jaunas idejas, un āra bērzs, kura nokarenā forma pie izžuvušā pils dīķa simbolizē klimata pārmaiņas.

Projekts šī gada 9. septembrī guva Meža attīstības fonda gala apstiprinājumu ar finansiālu atbalstu 700 eiro vērtībā. Kopīgiem spēkiem, piedaloties Rīgas reģionālās virsmežniecības Ogres nodaļas mežzinim Jānim Lindem, Ogres novada Ogres novada pašvaldības darbiniekiem, Suntažu vidusskolas 7. klases audzēkņiem, dabas zinību skolotājai, skolas atbalsta personālam, pagasta pārvaldes darbiniekiem, skolas direktoram Mārtiņam Lejam un pagasta pārvaldes vadītājam Valdim Ancānam, darbi tika pabeigti 12. oktobrī.

Projekta realizācijas dienā mežzinis Jānis Linde runāja ar audzēkņiem par mežu īpatsvaru Latvijā, kopā noskaidrojot koku sugu izplatību Latvijā un to vidējo vecumu, kā arī pielietojumu tautsaimniecībā. Interaktīvi tika noskaidrota koku nozīme sadzīvē, skolēni uzzināja, kāpēc jākopj kokaudzes, kāpēc kokus nevar stādīt tuvu ēkām un inženierkomunikācijām. Skolas audzēkņiem un skolotājiem mežzinis izskaidroja,  kāpēc ir svarīgi sagatavot atbilstošu stādbedri, kā pareizi iestādīt kokaugus, lai tiem nenodarītu pāri un tie labi ieaugtu; mežzinis arī skaidroja, cik svarīgi ir saglabāt vecus muižas kokus bioloģiskas daudzveidības nodrošināšanai.

Jāatzīmē, ka arī šogad, tāpat kā pagājušajā gadā, Meža dienu projekts norisinājās paralēli Ogres novada pašvaldības projektu konkursam Veidojam vidi ap mums Ogres novadā, kur nereģistrēta iedzīvotāju grupa Vidusskolas darbinieki realizējā projektu ar nosaukumu “Pils parka rozes”. Šī projekta ietvaros tika veikt kvalitatīvi labiekārtošanas un apzaļumošanas darbus, izmantojot speciālu augsnes substrātu un priežu mizu mulču.

Kā atzīmē iedzīvotāju grupa Vidusskolas darbinieki grupas vadītāja Gunta Būmeistare, par paveikto skolas teritorijas labiekārtošanā ir saņemti neskaitāmi komplimenti no tūristiem, kas siltajās rudens dienās lielā skaitā apmeklē Suntažu pili un parku.

Šogad Meža dienas projekta nolikums paredzēja pašvaldībām iesniegt meža informācijas apkopojumu, kas satur informāciju par meža nozares nozīmi novadu teritorijās. Pēc datu apkopojuma Ogres novada pagastos un pilsētā secināms, ka  mežiem visbagātākie divi pagasti – Mazozolu un Suntažu –, kur meži aizņem 57 % teritorijas; tiem seko Meņģeles, Taurupes un Madlienas pagasts; vismazākais mežu īpatsvars ir Ogres pilsētā – meži sedz tikai 13 % no pilsētas 13.6 m2 lielās teritorijas.

Ogres novada pašvaldība pateicas Meža attīstības fondam, Latvijas Pašvaldību savienībai un visiem projektā iesaistītajiem, kas ar savu ieguldījumu padarījuši vērtīgāku Suntažu pagasta ainavu un izglītojuši viens otru.