Ogre Ogres novads Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Mīlestības koks 2022

Jau informējām, ka 22. jūlijā Ogrē tika uzstādīts jauns vides objekts – skulptūra “Mīlestības koks” pie Loka tilta Ogres estrādes pusē. Šodien, 29. jūlijā, jaunlaulāto pāris no Ikšķiles, Agita un Harijs Kapulinski, bija pirmie, kas Mīlestības kokā atstāja savu slēdzeni kā mūžīgas, stipras mīlestības simbolu.

Jaunieši atklāja, ka iepazinušies pirms trim gadiem internetā un nu nolēmuši dibināt ģimeni. Laulība tika reģistrēta Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļā. Jaunlaulātos skaistajā dzīves notikumā sveica Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, vēlot mīlestību un veiksmi turpmākajā kopdzīves ceļā.

E.Helmanis: “Atslēgas rūsē un boja tilta margas, tas rada zaudējumus, tāpēc radās ideja veidot šādu objektu. Kad tas būs pilns, tad veidosim nākamos. Aicinām visus jaunos pārus tradīcijai laulību dienā saslēgt slēdzenes turpmāk izmantot šo jauno Mīlestības koku.”

Mīlestības koka skulptūras autors ir Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļas pasniedzējs, tēlnieks Valtis Barkāns. V. Barkāns atklāj, ka 2,90 m augstā skulptūra ir veidota no nerūsējoša tērauda un granīta. Skulptūras ideju mākslinieks raksturo: “Tā ir mana versija par to, kā varētu izskatīties Mīlestības koks. Tā lapas veidotas kā sirdis. Mīlestības koks – tas ir skaists, mīļš, visiem sirdij tuvs.”

Apkārt jaunajai skulptūrai ir nobruģēts laukums ar tautiski austa auduma rakstu, laukumā paredzēta vieta jauniem Mīlestības kokiem, veidojot īpašu vietu, kur novada iedzīvotājiem un viesiem satikties kāzu dienā vai kāzu jubilejā laulību rituālu veikšanai.

Iepriekš šajā vietā atradās akmens skulptūra ar laiviņām, tā ir pārcelta otrpus Ogres upes krastam netālu no Krasta laukuma.

Pašvaldība atgādina, ka pie gājēju tilta pār Ogres upi gan Krasta ielas, gan Jāņa Čakstes prospekta pusē ir izvietota zīme “Mīlestībai jā! Slēdzenēm nē!”, kas aicina cilvēkus nestiprināt slēdzenes pie šī tilta margām. Neskatoties uz to, tradīcija tiek turpināta, tai skaitā, slēdzot slēdzenes arī pie jaunā Ogres upes gājēju (trošu) tilta. Slēdzenes noslogo tilta margas, pasliktina tiltu konstrukcijas un, laikam ritot, bojā margu aizsargpārklājumu. Dažreiz slēdzenes pazudušas, kas rada nepatīkamus mirkļus cilvēkiem, kuri nāk atcerēties šo nozīmīgo notikumu. Lai to novērstu, pašvaldība ir ierīkojusi Mīlestības koku un aicina jaunlaulātos kāzu dienā savas “mīlestības slēdzenes” turpmāk saslēgt tieši šajā jaunajā vides objektā.

Slēdzenes, kas atrodas uz Loka tilta, augusta vidū tiks noņemtas. Darbus veiks SIA “Ogres Namsaimnieks”. Par atslēgu saņemšanu lūgums interesēties SIA “Ogres Namsaimnieks”, tālr. 27027724.

Jaunlaulātie Mīlestības koks 29072022