Izglītība
Militāri patriotiskās audzināšanas pārgājiens Zilajos kalnos

Gājienā pulcējās Ogres un Ikšķiles novadu skolu 5.-12.klašu audzēkņi, kas kājām mērojot ceļu no skolām Ogrē, Ikšķilē un Tīnūžos, pulcējās pie Dubkalnu ūdenskrātuves. Tur viņus uzrunāja Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, aicinot vienmēr atcerēties, kādu cenu maksāja mūsu vectēvi par brīvu un neatkarīgu valsti. “Mīliet un cienīt savu valsti, un nododiet nākamajām paaudzēt to tādu, par kādu cīnījās mūsu vectēvi - neatkarīgu un ar vienu valsts valodu.”

Savukārt Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš atzīmēja, ka 1917. gadā notikušās Juglas kaujas deva iespēju izveidot mūsu valsti. Viņš aicināja novērtēt to, ka mums ir sava valsts, un būt lepniem par tautas dēliem, kas šo valsti aizstāv, kā arī vēlēja, lai šī Ogres un Ikšķiles novada pašvaldību izveidotā tradīcija arī turpmāk tiktu saglabāta.

Klātesošos uzrunāja arī Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona komandieris pulkvežleitnants Ainārs Rauza, uzsverot, ka Latvijas zemessargi vienmēr ir tikuši augsti novērtēti ne tikai Latvijā, bet arī starptautiskajās operācijās. “Mēs esam pierādījuši, ka mums var uzticēties un esam ievērojams spēks. Uz mūsu karavīriem var paļauties, un par Latvijas neatkarību viņi gatavi ir ziedot pašu svarīgāko, kas viņiem ir.”

Savukārt Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljonakapelāns Ivars Babris atzīmēja, ka ne jau bruņojums nodrošina uzvaru, bet gars kas mūsos mājo. Viņam ir liels prieks par jauniešiem, kas piedalās šajā pasākumā, iespaidojas, iegūst garu un stājas zemessardzes rindās.

Pasākumā Zemessardzes 54.inženiertehniskā bataljona tika uzņemti 9 jauni zemessargi, dziedāja Ogres 1. vidusskolas zēnu ansamblis. Skolēni varēja aplūkot militāro tehniku, kā arī 20 kontrolpunktos veikt dažādas sportiskās un izzinošās aktivitātes, ko bija sagatavojis Zemessardzes 54. inženiertehniskais bataljons, Ogres Vēstures un mākslas muzejs, Ogres novada Tūrisma informācijas centrs, Ikšķiles novada Tūrisma informācijas centrs, Gaisa spēku pretgaisa aizsardzības divizions un citi. Savukārt ugunsdzēšanas un glābšanas paraugdemonstrējumus nodrošināja Latvijas Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku aviācijas bāzes Aviācijas eskadriļa. Skolēniem bija sarūpēts arī īsta karavīra cienīgs azaids - putra un silta tēja.

Gājiens tiek rīkots ar mērķi izkopt savu nacionālo pašapziņu un piederības sajūtu Latvijai, izzināt vēsturi un godināt strēlniekus. Pasākumu pēc Ogres un Ikšķiles novadu iniciatīvas organizē Ikšķiles un Ogres pašvaldības, Ogres un Ikšķiles novadu pašvaldību aģentūra "Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa „Zilie kalni” attīstības aģentūra" un biedrība "Patriotiskās audzināšanas un militārās tuvcīņas skola".