Ukrainas karogs

Latvijas Pašvaldību savienība aicina iedzīvotājus visās Latvijas pašvaldībās vienā laikā, trešdien, 2. martā, plkst. 18, pulcēties mītiņos, lai paustu atbalstu un solidaritāti Ukrainai tās cīņā pret Krievijas militāro agresiju un cīņā par valsts neatkarības saglabāšanu.

Ogres novada pašvaldība, atbalstot LPS aicinājumu, aicina Ogres novada iedzīvotājus pulcēties Ukrainas atbalsta manifestācijā 2. martā plkst. 18 pie Latvijas monumentālā karoga Ogrē, Brīvības ielas gājēju posmā.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “Cienījamie Ogres novada iedzīvotāji visos mūsu novada pagastos un pilsētās! Šis ir brīdis, kad visiem Latvijas iedzīvotājiem, neatkarīgi no tautības, reliģiskās ticības vai piederības kādai politiskajai partijai, ir jābūt vienotiem, iestājoties pret Krievijas agresiju Ukrainā, atbalstot  Ukrainas iedzīvotājus cīņā pret iebrucēju, kura mērķis ir ne tikai iznīcināt Ukrainas valsts neatkarību, bet arī īstenot savus impēriskos plānus citās valstīs, sagraut demokrātiskās vērtības Eiropā.”

Pašvaldība aicina iedzīvotājus uz solidaritātes mītiņu ierasties ar Ukrainas karogiem, karodziņiem, lentītēm Ukrainas karoga krāsās.

Lai iedzīvotāji no novada pagastiem, kā arī Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes pilsētām varētu piedalīties Ukrainas atbalsta pasākumā, pagastu un pilsētu pārvaldes nodrošinās transportu. Otrdien, 1. martā, informācija par transporta kursēšanas laikiem tiks ievietota pašvaldības mājaslapā, to varēs noskaidrot, zvanot uz pagastu un pilsētu pārvaldēm, Ogres novada pašvaldības centrālās administrācijas Komunikācijas nodaļā, tālr. 65071164.

Ķeguma pilsētas pārvalde informē, ka tiks nodrošināts transports, lai iedzīvotāji no Ķeguma pilsētas, Rembates un Tomes pagasta  varētu piedalīties Ukrainas atbalsta pasākumā Ogrē:

• izbraukšana no autobusu pieturas “Bekuciems”  17.00 (uzņems iedzīvotājus autobusu pieturās visā maršrutā līdz Ķegumam);
  • izbraukšana no Ķeguma prospekta 5 (garāžas)  17.15;
  • Izbraukšana no Rembates (Rembates pagasta pārvalde). 17.25.

Birzgales pagasta pārvalde nodrošinās transportu, lai iedzīvotāji no Ogres novada Birzgales pagasta varētu piedalīties Ukrainas atbalsta pasākumā plkst. 17:00 no Birzgales Tautas nama. Pieteikšanās, zvanot uz tālruni - 29424612.

Lai nodrošinātu transportu visiem iedzīvotājiem, kuri vēlas piedalīties mītiņā, lūdzam braucienam pieteikties līdz 2.marta plkst. 13.00, zvanot pa tālruni 25454611.

Ukrainas atbalsta mītiņa dalībnieki transportlīdzekļus var novietot brīvajās vietās auto stāvlaukumos Ogrē:

• Skolas ielā (pie dzelzceļa stacijas);
  • pie Ogres Mūzikas un mākslas skolas;
  • pie Ogres novada Kultūras centra,

kā arī pļavā aiz Ogres novada Kultūras centra.

Pašvaldība aicina pasākuma dalībniekus ievērot vispārējās epidemioloģiskās drošības prasības Covid-19 izplatības ierobežošanai.