Izglītība Ziņas, jaunumi
Skolēni

Vispārizglītojošās skolās ir noslēdzies mācību gads, skolēniem sācies vasaras brīvlaiks. 31. maijā, šī mācību gada pēdējā dienā, Ogres Valsts ģimnāzijas (OVĢ) pedagogi un audzēkņi devās ekskursijā uz Ogres Valsts ģimnāzijas jaunbūvi Gunāra Astras ielā. Šobrīd būvobjektā intensīvi rit būvdarbi, un OVĢ pedagogi un skolēni ar nepacietību gaida pārcelšanos uz jaunajām telpām.

OVĢ pedagogus uz skolēnus sagaidīja un ar jaunās skolas un sporta kompleksa ēkas projektu iepazīstināja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš un pašvaldības projektu vadītājs Edgars Asars.

OVĢ direktore Inna Zeņkeviča, viesojoties jaunbūvē, uzsvēra, ka skolas projekts ir unikāls, visiem kopā būs nopietni jāstrādā, lai jauno ēku piepildītu ar atbilstošu saturu, lai skolēni ģimnāzijā iegūtu patiešām kvalitatīvu izglītību un pēc augstskolu absolvēšanas atgrieztos strādāt Ogres novadā. Direktore arī atklāja, ka gatavošanās  darbam jaunajā skolas ēkā notiek ļoti rūpīgi, notiek pārrunas ar skolēniem un viņu vecākiem, skolotāju sastāvs ir gandrīz izveidots, OVĢ pedagogu saimei pievienosies daļa Ogres 1. vidusskolas skolotāju. I. Zeņkeviča pateicās Ogres novada pašvaldības vadībai par to, ka solījums par jaunas ēkas celtniecību OVĢ vajadzībām tiek izpildīts.

Pedagogiem un skolēniem bija iespēja izstaigāt būvobjektu, iepazīties ar mācību  telpu izvietojumu, ar plašo sporta manēžu, pašu acīm redzēt, kā top jaunā ēka.

“Nākamā mācību gada beigas ap šo laiku mēs svinēsim šeit, jaunajā ēkā,” uzsvēra I. Zeņkeviča.

Jaunieši pēc ekskursijas atzina, ka viņiem ir radies labs iespaids par topošo ēku un šī ekskursija palīdzēs izšķirties, kur turpināt mācības, un šī izšķiršanās varētu būt par labu tieši Ogres Valsts ģimnāzijai.

Par OVĢ jaunās ēkas projektu

Jaunās, 15 000 m² plašās skolas ēkas un sporta manēžas būvniecības darbi tika uzsākti 2021. gada maijā, darbus plānots pabeigt līdz 2022. gada septembrim. Jaunajā skolā plānots nodrošināt mācību procesu 600 izglītojamajiem. Ēkas plānojums veidots tā, lai sniegtu plašuma sajūtu un sasaisti ar ārtelpu. Piemēram, skolas vestibils veidots ar  plašu virsgaismu, kas rada ārtelpas sajūtu. Tāpat skolas centrālajā daļā paredzēts iekšpagalms, ko ir iespējams sasaistīts ar  blakus esošo universālo zāli. Ēkas 3. stāvā skolēniem būs nodrošināta organizēta izeja uz jumta, ko paredzēts izmantot kā observatoriju, kā arī citiem nelieliem skolas pasākumiem. Skolas pirmajā stāvā izvietots vestibils, aktu zāle, kā arī dabaszinību mācību priekšmetu auditorijas un pedagogu telpas. Otrajā stāvā – matemātikas, tehnoloģiju, humanitāro un sociālo zinātņu mācību klases, kā arī metodiskais centrs un bibliotēka. Savukārt trešajā stāvā atradīsies sociālais pedagogs, psihologs, karjeras konsultants, kā arī tehniskās telpas. Sporta hallē būs pieejamas gan stacionārās, gan pārvietojamās tribīnes, kopumā nodrošinot vietu līdz pat 1700 skatītājiem. Sporta kompleksa pamatā ir Starptautiskās vieglatlētikas federācijas prasībām izbūvēta vieglatlētikas arēna – 4 apļveida (200m) un 6 sprinta skrejceliņi, sektori tāllēkšanai, augstlēkšanai, kārtslēkšanai un lodes grūšanai. Savukārt arēnas vidū atradīsies komandu sporta veidu laukums, kas būs piemērots basketbolam, florbolam, tenisam, rokas bumbai un volejbolam. Sporta ēkā atradīsies telpas arī cīņas treniņiem, būs pieejamas ģērbtuves un telpas treneriem, savukārt otrajā stāvā tiks izvietota trenažieru zāle, horeogrāfijas zāle un vingrošanas nodarbību zāle. Ēkas apkārtnē paredzētas trīs autostāvvietas - attiecīgi skolas ēkas un sporta ēkas vajadzībām, kā arī apmeklētājiem dažādu pasākumu ietvaros. Papildus tiks pārbūvēts piebraucamais ceļš skolas un sporta ēkām (posmā no Mednieku ielas puses), lai nodrošinātu audzēkņu un sportistu ērtu piekļūšanu ēkām.

Ēku izbūve tiek veikta ES fonda ERAF līdzfinansētā projekta ietvaros “Uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi Ogres novadā” (Nr. 8.1.2.0/17/I/008). Kopējās skolas un sporta ēku projektēšanas un būvniecības izmaksas ir 22,8 milj. eiro bez PVN.

Ģenerāluzņēmējs ir pilnsabiedrība “MMG”, būvuzņēmējs – SIA “MONUM”, būvprojekta autori – SIA “Nams”, būvuzraugs - pilnsabiedrība “Akorda&Firma L4”.

Skolēni apmeklē skolu
NAP un ERAF logo