Kultūra Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Ģimenes diena4

3. un 4. jūnijā Ogrē norisinājās ģimenes dienai veltītas izglītojošas, sportiskas, muzikālas un izklaidējošas aktivitātes - ratiņu parāde, rāpošanas sacensības lieliem un maziem, velobraucieni, foto orientēšanās, spēles, kopīgs pārgājiens, sarunas par veselību, diskusijas, karjeras stāsti un citas interesantas aktivitātes.

Ģimenes diena radošā gaisotnē tika ieskandināta Ogres novada Sociālā dienesta pagalmā Upes prospektā 16, Ogrē, kur 3. jūnija rītā notika pasākums “Pavasaris – prieka mirkļu pavediens”, kā ietvaros bija atvērtas dažādas radošās darbnīcas, notika rokdarbnieču darbu izstāde – pārdošana, bija iespēja gleznot kopā ar biedrību “Aspazija“, darboties ģimeņu atbalsta centrā kopā ar ukraiņu ģimenēm un piedalīties kopīgās rotaļās un dejās ar dienas centra “Saime” klientiem.

Ogres novada Kultūras centra Mākslas zonā tika atklāta izstāde KAD GLEZNAS ATDZĪVOJAS, ko varēs apskatīt līdz 19. jūnijam ceturdienās, piektdienās, sestdienās no plkst. 18.00–21.00.

Gan piektdienas, gan sestdienas vakarā plašs interesentu pulks bija Ogres Zilajos kalnos, kur notika gaismas nakts pasākums ĢIMENES TELPA, ģimenes ar bērniem no plkst. 20.00 līdz pat 2.00 izstaigāja pastaigu takas un priecājās par izveidotajām gaismas instalācijām.

4. jūnijā visas dienas garumā pilsētā notika dažādi pasākumi, saistošas nodarbes varēja atrast visi – Ogres novada pašvaldības un citu iestāžu pārstāvji organizēja gan radošas, gan izglītojošas un prātu asinošas aktivitātes. Ģimenes aktīvi piedalījās izaicinājuma spēlē DOMĀ UN DARI, kopā veicot dažādus saliedējošus un azartiskus uzdevumus.

Ogres Centrālā bibliotēka rīkoja literāro fotoorientēšanos MANA RAIBĀ ĢIMENE, kā arī īpašu tikšanos ar grāmatas “Sapnis par grāmatu” autoru Rihardu Rātu.

Ogres Vēstures un mākslas muzejā notika mākslinieka Alekseja Naumova vadīta meistardarbnīca, varēja apskatīt 2. jūnijā atklāto nacionālās ainavu glezniecības izveidotāja un vērienīgākā modernizētāja Vilhelma Purvīša (1872–1945) 150 gadu jubilejas izstādi “Vilhelms Purvītis. Gadalaiki“, kā arī aprunāties ar mākslas zinātnieci Kristiānu Ābeli par V. Purvīša apvārsni dzīvē un mākslā.

Ogres Mūzikas un mākslas skolā Brīvības ielā 11 jaunus iespaidus un idejas varēja gūt, apskatot 2022. gada absolventu diplomdarbus.

Par sportiskām aktivitātēm visas dienas garumā rūpējās Ogres novada Sporta centrs, dažādas aktivitātes norisinājās Krasta laukumā. Ģimenes piedalījās velobraucienos, tostarp velo-foto orientēšanās sacensībās, ko organizēja Ogres novada Izglītības pārvalde un Ogres novada Jauniešu dome. Sadarbībā ar Ogres jauniešu iniciatīvas biedrību Talantu kalve bērni ar vecākiem varēja izmēģināt lielās koka spēles, kā arī iemūžināt dienas mirkli momentfoto. Krasta laukumā par aktivitātēm gādāja arī Ogres 29. skautu un gaidu vienība.

Jaunās ģimenes piedalījās BĒBĪŠU RATIŅU PARĀDĒ, kurā atraktīvākie noformētāko ratiņu īpašnieki saņēma balvas, par kurām parūpējās Fazer Latvija, AB Parks, Džungļu parks, Latvijas Pērles un Ogres novada Kultūras centrs. Pēc svinīgās pastaigas gan mazie, gan lielie piedalījās rāpošanas sacensībās. Ģimenes azartiski piedalījās visās aktivitātēs, uzsverot savu neviltoto prieku par to, ka atkal visi varam pulcēties kopā un baudīt svētkus.

Dienas pirmajā pusē Oveselības pagalmā bija iespēja piedalīties sarunās par pirmsskolas vecuma bērnu audzināšanas tendencēm šīs dienas situācijā, kā arī pusaudžu vecāki varēja uzzināt par spēju pieņemt un izprast jaunas personības veidošanās procesu.

Tūrisma informācijas centrs bija sagatavojis izzinošu pārgājienu, visi interesenti devās uz atrakciju parku Slip'n Slide, pa ceļam izpildot dažādus interesantus uzdevumus.

Kultūras centra laukumā varēja apskatīt izstādi par Zemessardzes 54. Ogres bataljona 30 gadu vēsturi, kā arī izmēģināt militāro tehniku un ieročus, savukārt izstāžu zālē varēja apskatīt izstādi “Mans vaļasprieks”.

Kultūras centra Vasaras dārzā mierīgā gaisotnē varēja klausīties dažādus pieredzes stāstus, savos karjeras stāstos dalījās farmaceite Annija Dvēselīte, fizikas skolotājs Ansis Ēcis, gaismas mākslinieks Reinis Smiltenis un citi dažādu nozaru profesionāļi. Notika diskusijas par brīvā laika pavadīšanas iespējām, vaļaspriekiem un dzīves aicinājumiem.

Aktivitātes nodrošināja arī virtuālās realitātes spēļu izklaides vieta Cita telpa' Brīvības ielā 12a, piedāvājot virtuālās realitātes spēles, konkursus un aktivitātes jauniešiem.

Ģimenes diena noslēdzās ar jaunās un talantīgās dziedātājas BŪŪ koncertu pilsētas skvērā, kas sagādāja prieku ne vien bērniem, bet arī vecākiem.