Satiksme, ceļi Ziņas, jaunumi
No 15. janvāra palielinās braukšanas maksas sabiedriskajā transportā

No šī gada 1. jūlija Ogres novada teritorijā esošajos autobusu maršrutos pasažieru pārvadājumus veic akciju sabiedrība “Liepājas autobusu parks”, kas ir uzvarējusi Autotransporta direkcijas rīkotajā iepirkumā.

Diemžēl pirmā diena jaunajam pakalpojumu sniedzējam nesākās veiksmīgi. Uzņēmuma vadība atvainojas un sola turpmāk nodrošināt visu reisu izpildi.

Ogres novada pašvaldībā šodien ir vērsušies daudzi iedzīvotāji, informējot par to, ka Ogres pilsētas maršrutos vairākos autobusu kustības sarakstos norādītājos laikos   autobusi nav kursējuši.

Sazinoties ar AS “Liepājas autobusu parks” vadību, tās valdes priekšsēdētājs Leonīds Kongorns apliecināja, ka 1. jūlijā uzņēmums diemžēl nespēj nodrošināt visu reisu izpildi (neizpilde aptuveni 11 %), un atvainojas iedzīvotājiem par radītajām neērtībām. Vienlaikus valdes priekšsēdētājs apliecina, ka turpmākajās dienās, arī gaidāmajās brīvdienās, kursēs pēc pašreiz spēkā esošajiem kustību sarakstiem.

Ar  AS “Liepājas autobusu parks” dispečeru Ogrē var sazināties, zvanot uz 25680996.

Līdz šī gada 30. jūnijam Ogres novada teritorijā esošajos autobusu maršrutos pasažieru pārvadājumus veica AS “CATA”, reisu izpildi nodrošinot saskaņā ar Autotranpsorta direkcijas apstiprinātajiem autobusu kustības sarakstiem. Mainoties pasažieru pārvadātājiem, autobusu kustības saraksti nemainās.

Pašvaldība jau ir informējusi, ka, mainoties pasažieru pārvadātājiem, saglabājas Ogres novada pašvaldības noteiktie braukšanas maksas atvieglojumi pensionāriem, kuru dzīvesvieta deklarēta Ogres novada administratīvajā teritorijā.

Pašvaldība atgādina, ka braukšanas maksas atvieglojumus ir tiesīgi saņemt pensionāri braucieniem reģionālajos vietējās nozīmes maršrutos Ogres pilsētas un Ogresgala pagastu teritorijā – pensionāriem līdz 75 gadu vecuma braukšanas maksas atlaide ir 20 centi, savukārt pensionāriem pēc 75 gadu vecuma sasniegšanas braukšanas maksas atlaide ir 40 centi. Tātad, ja maksa par vienu braucienu šobrīd ir 70 centi, seniori maksā mazāk – attiecīgi 50 vai 30 centus.

Tā kā AS “Liepājas autobusu parks” autobusos nav uzstādīti elektroniskie datu nolasītāji, iegādājoties braukšanas biļeti, Ogres novada iedzīvotāja karte ir nevis jāautorizē pie elektroniskā datu nolasītāja, bet gan jāuzrāda šoferim. Lai nerastos lieki pārpratumi un domstarpības, kopā ar Ogres novada iedzīvotāja karti jāuzrāda arī pensionāra apliecība.