Izglītība
Nosaka pirmsskolas izglītojamā vidējās izmaksas

Ņemot vērā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes izmaksas (nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr.709 “Noteikumi par izmaksu noteikšanas metodiku un kārtību, kādā pašvaldība atbilstoši tās noteiktajām vidējām izmaksām sedz pirmsskolas izglītības programmas izmaksas privātai izglītības iestādei”) iepriekšējā budžeta gadā, ir aprēķinātas viena izglītojamā vidējās izmaksas Ogres novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādēs pirmsskolas izglītības programmas īstenošanai 2020. gadā. Tika noteikts, ka izglītojamajam no pusotra līdz četru gadu vecumam tie ir 238,19 eiro (šī summa, salīdzinot ar pagājušo gadu, ir palielinājusies par 12,82 eiro), savukārt izglītojamam, kuram tiek nodrošināta obligātā sagatavošana pamatizglītības apguvei –  156,33 eiro mēnesī (šī summa palielinājusies par 4,56 eiro).

Šī ir summa, kuru pašvaldība sedz tām privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm, kuras apmeklē Ogres novadā deklarētie bērni. Pēc Ogres novada izglītības pārvaldes datiem 2019. gada decembrī šādi bija 44 bērni vecumā no 1,5 līdz 7 gadiem, kuri apmeklē privāto pirmsskolas izglītības iestādi (PPII) “Mikausis” (Ogre), Ikšķiles Brīvo skolu, privāto sākumskolu “Ķiparu nams” (Ikšķile), PPII “Saules kaķis” (Rīga), Rīgas katoļu ģimnāziju un privāto vidusskolu “ĀBVS” (Ādaži).