Kultūra Ķeipenes pagasts Ziņas, jaunumi
Mākslinieku plenērs Ķeipenē 2023
Latvijas Mākslinieku savienības biedru 16. plenērs Ķeipenē. 06.08.2023.

No 28. jūlija līdz 6. augustam Ķeipenē notika 16. Latvijas Mākslinieku savienības biedru vasaras plenērs, kas noslēdzās ar šī plenēra laikā tapušo darbu izstādi.

Tālivaldis Muzikants, Latvijas Mākslinieku savienības valdes loceklis, atklāj, ka mākslinieku plenērs Ķeipenē katru gadu sagādā pārsteigumu – ar dabas skaistumu, cilvēku atsaucību, plenēra biedru klātbūtni. Šogad Ķeipenē pie Plaužu ezera par godu plenēram pat iesētas facēlijas, lai māksliniekiem sagādātu vēl vienu skaistu ainavu un krāsas, ko iemūžināt savās gleznās. Īpaši pateicīgs T.Muzikants ir Ķeipenes Tautas nama vadītājai Inesei Daugavietei, kura katru gadu organizē šo plenēru un rūpējas, lai mākslinieki Ķeipenē justos labi un varētu nodoties gleznošanas priekam.

Ķeipenes Tautas nama vadītāja Inese Daugaviete ir gandarīta, ka jūlija beigas un augusta sākums Ķeipenē ierakstīts mākslas zīmē – notiek visu gadu gaidītā plenēru dalībnieku tikšanās un desmit dienu intensīvs, radošs darbs, notiek plenērā tapušo darbu izstāde, tiek organizēts laikmetīgās mākslas festivāls. Šogad plenēra laikā tapušos mākslinieku darbus ikviens varēja apskatīt un arī iegādāties plenēra noslēgumā 6. augustā pie Ķeipenes Tautas nama. Plenēra laikā, 4. augustā, Ķeipenes kinostacijā notika arī multimediāls uzvedums “Ārpus laika”. “Plenērs Ķeipenē notiek jau 16. gadu, tik ilgi plenēri vienā vietā nedzīvo. Mēs ar to izceļamies. Mēs esam tik bagāti – ar tādu skaistumu un mākslu,” lepojas I.Daugaviete.

Ķeipenes mākslinieku grupā darbojas profesionāli mākslinieki, kuri katru gadu, pateicoties sadarbības līgumam starp Latvijas Mākslinieku savienību (LMS) un Ķeipenes pagasta pārvaldi, aktīvi iesaistās plenēros. Šī plenēra pirmsākumi ieteicas 2005. gada vasarā, kad draugu kopa “Zaļā kurpe” no Rīgas devās pārgājienā aplūkot Vidzemes augstieni, kuras sākums atrodas Ķeipenē. Dabas draugu pulkā bija arī gleznotājs Romāns Rudzītis, kuram iepatikās Ķeipenes ainavas. Rudenī, sazinoties ar Ķeipenes pamatskolas direktoru, sarunātas naktsmītnes skolas internātā, lai 10 dienas varētu gleznot Ķeipeni. 2008. gada sākumā Ķeipenes pagasta pārvalde un MS noslēdza sadarbības līgumu. Un tā katru vasaru Ķeipenē ierodas profesionāli mākslinieki un ļaujas krāsu priekam apkārtnes gleznainākajās vietās. Pašvaldība māksliniekiem nodrošina naktsmītni un divreizēju ēdināšanu, savukārt plenēra dalībnieki pašvaldībai dāvina vienu savu darbu, tā veidojot “Ķeipenes gleznu kolekciju”. 2016. gadā izdots Ķeipenes mākslinieku grupas gleznu kolekcijas izdevums, kurā apskatāmas plenērā radītās mākslinieku gleznas no 2008. līdz 2015. gadam.

Ķeipenes vasaras plenēra dalībnieki nes Ķeipenes vārdu Latvijā un pasaulē, ir arī Dantes Aligjēri biedrības, kas ir starptautiska biedrība, kas popularizē itāļu kultūru, biedri. Katru gadu notiek dažādas izstādes, kurās apskatāmi arī Ķeipenes grupas mākslinieku darbi, kas radīti Ķeipenē.

Ķeipene 29072022