Projektu jaunumi Ziņas, jaunumi
Atklāta sociālo pakalpojumu ēka Ogrē
Logo

Eiropas Reģionālās attīstības fonda specifiskā atbalsta mērķa 9.3.1.1. pasākuma “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai” ietvaros Ogres novada pašvaldība ir īstenojusi projektu “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Ogres novadā”. Projekta mērķis ir sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide un attīstība Ogres novada pašvaldībā.

Projekts ir īstenots saskaņā ar Deinstitucionalizācijas plāna 2017- 2020.gadam rīcības plānu, kas paredz Ogres novada pašvaldībā šādas aktivitātes Suntažu ielā 2 un Upes pr.16, Ogrē:

1) Izveidot grupu dzīvokļa pakalpojuma (ar diennakts personāla atbalstu) infrastruktūru ar 10 vietām, kopumā 10 personām ar garīga rakstura traucējumiem;

2) Izveidot “atelpas brīža” pakalpojuma infrastruktūru ar 3 vietām, kopumā 12 personām ar garīga rakstura traucējumiem;

3) Izveidot sociālās rehabilitācijas pakalpojuma infrastruktūru 63 bērniem ar funkcionāliem traucējumiem;

4) Izveidot dienas aprūpes centra pakalpojuma infrastruktūru ar 10 vietām, kopumā 20 bērniem ar funkcionāliem traucējumiem;

5) Izveidot dienas aprūpes centra pakalpojuma infrastruktūru ar 12 vietām, kopumā 24 personām ar garīga rakstura traucējumiem Ogres novadā - Upes pr. 16, Ogre;

6) Izveidot specializēto darbnīcu pakalpojuma infrastruktūru ar 24 vietām, kopumā 30 personām ar garīga rakstura traucējumiem Ogres novadā - Upes pr. 16, Ogre.

Pašlaik būvdarbi Suntažu ielā 2, Ogrē ir pabeigti un objekts ir nodots ekspluatācija. Bez tam  ēkas Suntažu ielā 2, gan Upes pr.16, Ogrē  ir daļēji aprīkotas ar nepieciešamajām mēbelēm un iekārtām.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas sastāda 4 015 257.00 EUR no kuriem 1 732 647.36 EUR ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums, 64 646.01 EUR ir valsts budžeta dotācija pašvaldībām, 408 738.68 EUR ir valsts budžeta finansējums un 1 809 224.95 EUR ir pašvaldības finansējums.