Deju kolektīvs "Taurupe"

Šā gada maijā veiksmīgi noslēdzies projekts „Tautas tērpu iegāde Ogres novada pašvaldības amatiermākslas kolektīviem”. Tas realizēts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Lauku attīstības programmas pasākuma „Lauku ekonomikas dažādošana un dzīves kvalitātes veicināšana vietējo attīstības stratēģiju īstenošanas teritorijā” ietvaros.

Projekta mērķis bija nodrošināt Taurupes tautas nama un Madlienas kultūras nama kolektīvus ar tautas tērpiem, tādējādi veicinot iedzīvotāju iesaisti mūsdienu kultūras procesos un latviešu tautas kultūras mantojuma saglabāšanā.

Lai sasniegtu projektā izvirzīto mērķi, aktivitāšu ietvaros iegādāti tautas tērpi Taurupes deju kolektīvam (sievām - brunči, ņieburi, blūzes, cepures, vainagi un jostas, bet vīriem – bikses, vestes, krekli, garie svārki). Madlienas vidējās paaudzes deju kolektīva „Made” sievām uzšūti jauni brunči un ņieburi, bet vīriem – bikses un vestes. Kora „Madliena” sievām iegādāti brunči un ņieburi, bet vīriem – bikses un krekli, savukārt jauniešu deju kolektīva „Daina” meitenes tikušas pie jauniem ņieburiem, bet puiši – vestēm un krekliem. Līdz ar to pēc projekta ieviešanas ir būtiski uzlabota arī abu pagastu kultūras iestāžu materiāli tehniskā bāze.

Koris "Madliena"

Jau projekta ieviešanas laikā daļa kolektīvu jaunajos tērpos startēja amatiermākslas kolektīvu skatēs. Visi kolektīvi, kuriem iegādāti jaunie tērpi, ir ieguvuši tiesības piedalīties un pārstāvēt Ogres novadu XXV Vispārējos latviešu Dziesmu un XV Deju svētkos.

Vidzemes novadam atbilstošu tautas tērpu izgatavošanu nodrošināja SIA „.ANVI AM”, kas darbu veica līgumā noteiktajā termiņā un labā kvalitātē.

Projekta kopējās izmaksas bija Ls 10 284,75, bet attiecināmās izmaksas – Ls 8499,80. 75% jeb Ls 6374,82 no attiecināmajām izmaksām sedza ELFLA, līdzfinansējumu un PVN izmaksas (kopā Ls 4449,93) pašvaldība sedza no budžeta līdzekļiem.

Projekta ieviešanu nodrošināja Ogres novada pašvaldības attīstības nodaļas projektu vadītāja Rita Grāvīte sadarbībā ar Taurupes pagasta pārvaldi un Madlienas pagasta pārvaldi.

ES, ELFLA un LEADER logo