Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Sadarbības līgums ar Lemborkas pašvaldību

17.martā Polijas ziemeļu pilsētā Lemborkā notika svinīga sadarbības līguma parakstīšana starp Ogres novada un Lemborkas pilsētas pašvaldību, paredzot īstenot izglītības, sporta, kultūras, ekonomisko un tirdzniecības sadarbību, pieredzes apmaiņu un kontaktu veidošanu.

Vizītē Lemborkas pilsētā, kas atrodas Pomožes (Pomerānijas) vojevodistē Polijas ziemeļos, bija ieradies Latvijas Republikas vēstnieks Polijā - Juris Poikāns un Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis. Tās ietvaros tika parakstīts līgums starp abām pašvaldībām. Sadarbības līgumu no Lemborkas pilsētas puses parakstīja tās vicemērs Džežijs Pernāls, bet no Ogres novada pašvaldības domes puses priekšsēdētājs Egils Helmanis. Līgums parakstīts uz pieciem gadiem, nosakot vairākus prioritāros attiecību virzienus -  tirdzniecība, ekonomika, izglītība, sporta un kultūras sadarbība u.c.

Sadarbības iespējas Lemborkas un Ogres pašvaldībai tika nodrošinātas, pateicoties Latvijas vēstniekam Polijā, kurš Lemborkas pilsētai ieteicis Ogres novada pašvaldību kā sadarbības partneri Latvijā. Lemborka un Ogre ir iedzīvotāju skaita ziņā līdzīgas pilsētas, kurām varētu būt vairākas saskarsmes jomas. Tā kā Ogres novadam pastāvīgas sadarbības saites ar Polijas pašvaldībām līdz šim nav izveidojušās, Ogres novada pašvaldības apliecināja gatavību uzsākt turpmākas sarunas par sadarbības izveidi un attīstību abu pašvaldību starpā.

Vizītes laikā E.Helmanis pateicās vēstniekam par šo iespēju. “Notikumi Ukrainā ir parādījuši, ka mums ir kopīgas vērtības un kopīgi mērķi. Mēs cienām Polijā valdošo attieksmi rūpēties par konservatīvajām vērtībām Eiropā. Dažreiz eskalācija parāda, kurš ir tavs draugs un kurš ir tavs ienaidnieks. Esam pagodināti par šo uzaicinājumu un vēlamies, lai mūsu sadarbība attīstās izglītības, sociālajā, kultūras un citās jomās. Novēlu Lemborkas un Ogres iedzīvotājiem no šīs sadarbības gūt maksimālu labumu,” pēc līguma parakstīšanas sacīja E. Helmanis.

Dž. Pernāls pateicās Ogres pašvaldībai, ka tā ir izvēlējusies Lemborku sadarbībai. “Ja Eiropā šāda sadarbība būtu plašākā mērogā, tad to, kas ir tagad, būtu grūti provocēt. Ja cilvēkiem būtu iespēja iepazīt vienam otru, iepazīt citu kultūru, dzīvi, vai viņi ļautos ar sevi manipulēt, lai uzbruktu viens otram? Ticu, ka sadarbība nesīs ļoti labus rezultātus un, pateicoties tai, mēs kļūsim labāki.”

Vizītes laikā E.Helmanis un J.Poikāns ar Lemborkas pilsētas vadītājiem godināja Konstantīna Čakstes - nacionālās pretestības organizācijas Latvijas Centrālās padomes priekšsēdētāja piemiņu, noliekot ziedus Kašubu Krempas kapos.