Satiksme, ceļi
Noteiktas izmaiņas transportlīdzekļu novietošanai

Autostāvvietas ar laika ierobežojumu Ogres pilsētā ir vairākās vietās - pie Ogres novada pašvaldības, pie Baltās cielavas skulptūras Brīvības ielā, pie Ogres novada Kultūras centra, atsevišķa josla Ogres stacijas laukumā, pie Policijas akadēmijas, kā arī dažiem pilsētas bērnudārziem. Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis norāda, ka diemžēl daudzi iedzīvotāji joprojām tos neievēro. U. Ulmanis atgādina, ka atbilstoši Ceļu satiksmes noteikumu 285.18. punktam vadītājam, kurš novietojis automobili ar stāvēšanas ierobežojumu apzīmētajā stāvvietā, automobiļa salonā pie priekšējā stikla jānovieto informācija par laiku, kad transportlīdzeklis novietots stāvvietā. Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.10 pantu sods par nepareizi novietotu transportlīdzekli stāvvietā ar laika ierobežojumu ir 30 eiro.

Lai risinātu jautājumu par automašīnu novietošanu uz ilgāku laika posmu, Ogres autoostas teritorijā (Brīvības iela 12A) ir izveidota stāvvieta 7 automašīnām. Šobrīd ir uzstādīta ceļa zīme, bet, iestājoties atbilstošiem laikapstākļiem, tiks savilktas arī baltās līnijas. Automašīnas uz visu dienu šobrīd bez maksas var atstāt Ogres stacijas laukumā un blakus bezmaksas norobežotajā laukumā, bet par maksu - stāvvietā blakus Ogres novada Kultūras centram (Upes prospektā). Jāpiebilst, ka šogad pašvaldība plāno veikt Skolas ielas pārbūvi, kuras ietvaros paredzēta gan Skolas ielas brauktuves un ietvju, gan stāvlaukumu pārbūve.

Pašvaldības policija atkārtoti aicina autovadītājus ievērot noteiktos stāvēšanas laika ierobežojumus un ar tiem saistītos noteikumus stāvvietās, jo citādi autovadītāji ar savu rīcību pārkāpj citu satiksmes dalībnieku tiesības. Tas attiecas arī uz automašīnu novietošanu neatļautā vietā vai novietošanu neatbilstoši prasībām, tādējādi apgrūtinot citu automašīnu kustību.

Pievienotās saites