Grāmatas "Meņģele. "Stiebriņi". Trīs dimensijas” atvēršanas svētki 08.09.2023

Piektdienas, 8. septembra, pēcpusdienā nepiespiestā gaisotnē Meņģeles tautas namā notika grāmatas “Meņģele. Stiebriņi. Trīs dimensijas” atklāšanas pasākums, kurā bija iespēja vērot pagasta iedzīvotāju veidoto gleznu un māla darbu izstādi, noklausīties autorlasījumus un noskatīties pašu uzrakstīto skeču izspēli, kā arī noskatīties filmas "Meņģele. "Stiebriņi". Trīs dimensijas" pirmizrādi.

“Meņģeles pagasts dzīvo aktīvu dzīvi, mēs lepojamies ar vietu, kur dzīvojam, vērtībām, ko saglabājam, ar sen ar iestrādātām tradīcijām, ko nododam no paaudzes paaudzē. Par mums saka - Meņģelē dzīvo cilvēki ar skanošām dvēselēm kā zvaniņi,” tā, atklājot svētkus, klātesošos uzrunāja pasākuma vadītājs, vietējais jaunietis Artūrs Šubrovskis.

Pateicību ikvienam par atbalstu un ieguldījumu svētku radīšanā teica Stiebriņu mājas saimniece Daiga Eklone: “Es lepojas ar grāmatas autoriem, kas spēja saredzēt un sadzirdēt savas emocijas un izteikt to vārdos, gleznās un mālā. Ja kaut kas top, tad tas ir jāparāda citiem, tāpēc esam šeit, lai to parādītu.”

Literārās meistarklases vadītāja un rakstniece Sarmītei Poikāne uzsvēra, ka vārdu mūzika dzīvo katrā, galvenais ir likt cilvēkiem noticēt, ka viņu dvēseles var skanēt caur vārdiem. “Tas arī notika – kādu dienu es saklausīju šo mūziku. Dažādu vecumu un nozaru pārstāvji Stiebriņu mājas pagalmā atrada šos vārdus katrs savā emocionālajā nokrāsā. Sešu mēnešu laikā radās prasme un iedvesma rakstīt.” Sarmītei Poikānei kā pateicība par ieguldīto darbu tika pasniegts Austras koks.

Lielu paldies teica arī Meņģeles pagasta vadītāja Vija Kauliņa, aicinot, ka šis Austras koks varētu kļūt par pagasta simbolu, ko ik gadu pasniegt nozīmīgiem pagasta iedzīvotājiem.

Pasākums tika īstenots projekta "Radošās nodarbības trīs dimensijās" ietvaros ar Ogres novada pašvaldības un Meņģeles pagasta pārvaldes atbalstu. Projekta ietvaros Meņģeles iedzīvotājiem bija iespēja caur dažādiem mākslas veidiem -  dzejas mākslu, prozu, gleznošanu un māla veidošanu - prast saskatīt vienotu vīziju par apkārtni dažādos gadalaikos, cilvēkiem un vēsturi. Rezultātā tika radīta grāmata  “Meņģele. Stiebriņi. Trīs dimensijas”. Ar trīs dimensijām ir domāti trīs mākslas veidi, kas iezīmē Meņģeles pagastu 21. gadsimta divdesmitajos gados, vienlaicīgi iemūžinot šajā laikā te dzīvojošos talantīgos cilvēkus, kas savu darbu realizēšanai iedvesmu guvuši no sava pagasta skaistās dabas, notikumiem un vēstures radot literārus darbus, gleznojot un veidojot mālu. Grāmata ir nozīmīgs Meņģeles pagasta un visa Ogres novada kultūras dzīves atspoguļojums, kas paliks vēsturē kā neizdzēšama liecība par šī laika talantīgiem apkaimes iedzīvotājiem, kas piedzīvojuši trīs dimensijas - trīs mākslas izpausmes veidus un izteikuši savu redzējumu, savas izjūtas caur tiem.