Satiksme, ceļi Lielvārde Ziņas, jaunumi
Sanāksme par meža un Rembates ielu Lielvārdē

Šodien, 21. martā, Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis atkārtoti bija sasaucis sanāksmi saistībā ar ielu pārbūves darbiem Lielvārdē.

Ņemot vērā būvniecības darbiem nepiemērotos laikapstākļus, kopš 2022. gada decembra ir iestājies tehnoloģiskais pārtraukums. Būvdarbi nenotiek, taču būvuzņēmējiem šajā laikā ir pienākums nodrošināt ielu seguma uzturēšanu satiksmei piemērotā stāvoklī.

Mainīgie laikapstākļi būtiski ietekmē ielas seguma stāvokli. Pēdējās dienās pašvaldība ir saņēmusi vairākas iedzīvotāju sūdzības, kā arī sociālajos tīklos tiek publicēti foto un video ar slikto ielas seguma stāvokli Meža ielā un Rembates ielā, kuru pārbūves darbus veic SIA “DSM Meistari”. Šobrīd kritiskā stāvoklī ir tieši Meža ielas posms no Rembates ielas līdz katoļu baznīcai - iedzīvotājiem nākas brist pa dubļiem un automašīnām jābrauc pa teju neizbraucamu, dziļām bedrēm izdangātu ielu.

“Būvuzņēmējs ir atbildīgs par to, lai iela būtu lietojama arī tehnoloģiskā pārtraukuma laikā,  turklāt gan braucējiem, gan gājējiem – tā ir pašvaldības prasība, kas būvniekam ir jāpilda. Mums jāsaprot, kā mēs justos un rīkotos, ja šajos ielu posmos dzīvotu paši,” sanāksmes laikā norādīja E. Helmanis. “Pats personīgi piektdien apsekošu Meža un Rembates ielu un vēlos redzēt tur izmaiņas. Pašvaldība negaida no būvniekiem nekādas atrunas, bet gaidām reālu darbu,” uzsvēra domes priekšsēdētājs.

E. Helmanis arī norādīja par līgumos paredzētajām sankcijām darbu neizpildes gadījumos un aicināja būvuzņēmējus atbildīgi ievērot līgumu nosacījumus un godprātīgi izpildīt darbus, lai pašvaldībai nenāktos šīs sankcijas piemērot. Viņš aicināja aktīvāk iesaistīties arī būvuzraugus.

Sanāksmes laikā vienojās, ka būvuzņēmējs līdz piektdienai, 24.martam, Meža ielā nodrošinās automašīnu kustībai atbilstošu segumu, kā arī tiks izvietotas laipas gājējiem.  Savukārt Rembates ielā pie pārbrauktuves tiks veikta bedru piebēršana. Plānots, ka būvdarbi šajās ielās tiks atsākti tuvāko divu nedēļu laikā.

Meža un Rembates iela Lielvārdē 20032023
Saāksme_ielasLielvarde_24012023