Jauniešiem
Ogrē aizvadīta Ogres un Lielvārdes novadu jauniešu diena ‘’Bez panikas’’
Saite uz fotogaleriju

2018. gada rudenī Ogres un Lielvārdes novadu jaunieši ‘’ERASMUS +’’ projekta ‘’Kopā varam labāk’’ ietvaros uzsāka darbu pie kopīga jauniešu pasākuma organizēšanas – Jauniešu dienas. Pasākuma mērķis bija veicināt sadarbību starp Ogres un Lielvārdes novadu jauniešiem. Kopā sanākot un ķeroties klāt pie darbiem, tapa ne tikai vīzija par pašu pasākumu, bet arī tā nosaukums ‘’Bez panikas’’.

Pasākums nupat, 31.augustā, norisinājās Ogres skvērā un pulcēja Ogres un Lielvārdes novadu jauniešus, un ģimenes. Jauniešu diena neizpalika bez svinīgas atklāšanas, tālāk sekoja dažādas aktivitātes gan kultūras, gan sporta un aktīvās atpūtas jomās. Visas dienas garumā jauniešiem bija iespēja piedalīties komandu turnīros florbolā un strītbolā, izmēģināt roku disku golfā, zīmēt pēc koordinātēm, tikt pie skaistiem hennas zīmējumiem un baudīt gardu maltīti. Pasākuma ietvaros norisinājās arī divi sarunu cikli. Vienā no sarunu cikliem kopā ar TV3 žurnālisti Kristīni Žildi – Krēvicu un blogeri, veselīga, un aktīva dzīvesveida piekritēju Kristīni Beitiku tika runāts par un ap kritiskās informācijas atlasi, žurnālistiku un medijiem. Savukārt otrā sarunu ciklā ar tandēmu kino aktrise Anta Aizupe dalījās ar savu pieredzi dažādos filmēšanās laukumos, kā arī pastāstīja par filmas ‘’Blakus’’ tapšanas procesu. Dienas otrajā daļā jauniešiem bija arī iespēja jaukā atmosfērā noskatīties filmu ‘’Blakus”. Šī filma nebūt nebija vienīgais kino seanss Jauniešu dienā, vēl jaunieši baudīja dokumentālo filmu ‘’The last fisherman’’.

Tiem, kam skatuve un teātris mīļš, bija iespēja vērot improvizācijas teātra ‘’ĀRPRĀTS’’ uzstāšanos. Savukārt aktīvās atpūtas piekritēji varēja izmēģināt lāzertagu un ‘’Drifta halle’’ sagādātos pārsteigumus. Vakara noslēgumā uz skatuves ar jaudīgu priekšnesumu kāpa grupa ‘’Santehniķi’’, un Jauniešu dienu ar maģisku koncertu noslēdza grupa ‘’Carnival Youth’’.

Ogres un Lielvārdes jaunieši saka lielu paldies ikvienam, kas palīdzēja pasākuma tapšanai: Ogres novada Bērnu un jauniešu centram, Ogres novada pašvaldībai, Lielvārdes novada pašvaldībai, Ogres pašvaldības policijai, Ogres novada Kultūras centram, Ogres novada pašvaldības izglītības, kultūras un sporta pārvaldei, Ogres novada sporta centram, pasākuma apskaņošanas firmai RX Sound, “Rags BB”, florbola klubam “Ogres vilki”, Ogresgala 5. skautu un gaidu vienībai, Māris&Co, “Lūšu drava," SIA "Fazer Latvija" un restorānam "M. Pūres beķereja".

Ogres novada Jauniešu iniciatīvu centra vadītāja Diāna Bartušauska un Lielvārdes novada Jaunatnes lietu speciāliste Agnese Vovčenko pateicas visiem Jauniešu dienas apmeklētājiem un pasākuma organizatoriem- jauniešiem no Ogres novada Jauniešu domes un Lielvārdes Jauniešu domes: Annijai Šķēlei, Sabīnei Šurnai, Veronikai Lomakovai, Ralfam Romanam, Nikolai Grīnvaldei, Lindai Gailei, Laurai Viļumsonei, Lāsmai Ločmelei, Krišjānim Kaļānam, Kristiānai Žaunerčikai, Katei Vaivodei. Brīvprātīgajiem jauniešiem: Elvim Lapiņam, Henriham Siliņam, Kārlim Gudrim, Kristeram Januševskim, Markusam Januševskim, Paulai Birnbaumai un hennas tattoo zīmētājām: Danielai Hermanei, Sintijai Kapteinei un Diānai Dergačevai, fotogrāfiem un filmētājiem: Adrianam Āboliņam, Emīlam Anspokam, Ralfam Bodniekam un Ievai Skujai. Florbola organizatoriem un vadītājiem Normundam Kīsnicam un Didzim Avišānam. Strītbola organizatoram Aleksejam Solovjovam. Burvīgajam un neatkārtojamam vakara vadītājam ONJD pārstāvim Danielam Martinkenam. Kopā mēs varam. Mums prieks, ka izdevās!

Informāciju sagatavoja Ogres novada Jauniešu dome