Pašvaldība Sociālā palīdzība
Ogrē darba vizītē viesojās labklājības ministre
Saite uz fotogaleriju

Vizītes ietvaros ministre tikās ar Ogres novada pašvaldības vadību, lai pārrunātu jautājumus, kas saistīti ar sociālo pakalpojumu sfēru. Ministre tika iepazīstināta ar pašvaldības veiktajām aktivitātēm un īstenotajiem projektiem sociālo pakalpojumu un labklājības jomā – šī gada vasarā atklāto Ogres novada Sociālo dienestu, degradētās teritorijas Pārogrē revitalizāciju, kur tiks uzbūvēta ražošanas ēka, kas nodrošinās 120 jaunas darba vietas, deinstitucionalizācijas projektu, kura īstenošanas rezultātā tiks attīstīta infrastruktūra bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kā arī personām ar garīga rakstura traucējumiem un citiem.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis informēja, ka pašvaldība daudz ir veikusi vides pieejamības iedzīvotājiem ar funkcionālajiem traucējumiem nodrošināšanā - uzbūvēti pacēlāji, lifti, tiek īstenota programma palīdzības sniegšanai cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām viņu dzīves vietās daudzdzīvokļu namos, bet diemžēl daudzas valsts iestādes nepieciešamo vides pieejamību nenodrošina. E. Helmanis aicināja Labklājības ministriju iesaistīties šī situācijas risināšanā. Viņš arī atzīmēja, ka pašvaldības mērķis ir pakāpeniski atteikties no pabalstu sistēmas, bet palīdzēt iedzīvotājiem tieši ar pakalpojumu pieejamību. Pabalstu sniegšana ir īslaicīga problēmas risināšana, bet neatrisina tās būtību, kā arī bieži vien nemotivē cilvēkus strādāt.

Domes priekšsēdētājs informēja, ka Ogres novada pašvaldība ir viena no pirmajām pašvaldībām Latvijā, kas atbalstījusi sociālo uzņēmējdarbību. Pašvaldības izsludinātā konkursa rezultātā telpas “Pie Zelta liepas” bezatlīdzības lietošanā tika nodotas sociālajam uzņēmumam SIA “BĻODA.LV” kafejnīcas ierīkošanai, kurā strādās iedzīvotāji ar invaliditāti. Viņš arī atzīmēja, ka Ogres novada pašvaldības pārstāvji tikās ar Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas biedriem un biedrības vēstnešiem reģionos, lai dalītos ar savu “drosmes stāstu” sociālās uzņēmējdarbības veicināšanā.

Sarunas laikā tika pārrunāts arī teritoriālās reformas jautājums. E. Helmanis norādīja, ka pašreizējais novadu sadalījums apgrūtina to pārvaldību, jo, piemēram, Ogres novada pašvaldības gadījumā Ogres pilsēta robežojas ar Ikšķiles novada teritoriju, savukārt novada teritorija stiepjas pat 70 km garumā no pilsētas. E. Helmanis uzsvēra, ka šī reforma ir nepieciešama, jo tā ļaus efektīvāk nodrošināt pašvaldības pārvaldību. Labklājības ministre R. Petraviča informēja, ka teritoriālās reformas kontekstā domas sakrīt, taču uzsvēra, ka daudzi iedzīvotāji šo reformu uztver ar lielām bažām.

Šīs vizītes laikā R. Petraviča pārliecinājusies par zemo bezdarba līmeni Ogres novada pašvaldībā un pozitīvi novērtēja to, ka pašlaik bez darba esošie iedzīvotāji ir ieinteresēti iekļūt atpakaļ darba tirgū. Labklājības ministre interesējās arī par situāciju Ogres novadā ar maznodrošinātajām personām un audžuģimenēm, par ko sīkāk pastāstīja Sociālo un veselības jautājumu komitejas vadītājs Māris Siliņš.

Vizītes ietvaros ministre apmeklēja Ogres novada Sociālo dienestu un kopā ar dienesta vadītāju un speciālistiem pārrunāja aktuālus sociālās jomas jautājumus, tai skaitā par sociālo darbinieku darba pienākumiem un samaksu, uzsākto Bāriņtiesu reformu, sadarbību starp dažādām iestādēm, kā arī iespējamajiem grozījumiem likumdošanā, kas skar sociālās palīdzības jomu.

Ramona Petraviča viesojās arī Nodarbinātības valsts aģentūrā un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā. Savukārt pēcpusdienā tikās ar novada iedzīvotājiem, lai informētu par paveikto sociālo pakalpojumu sfērā, kā arī sniedza atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem.