Ogre Jaunieši Veselība Ziņas, jaunumi
VM Bērnu drošības sporta spēles afiša 07.06.2023.

Lai interesanti un izglītojoši šogad nosvinētu Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, Veselības ministrija jūnijā un jūlijā rīko 12 Bērnu drošības dienas sporta spēles visā Latvijā. Šodien 7.jūnijā līdz plkst. 16.00 Bērnu drošības dienas sporta spēles notiek arī Ogrē, Brīvības ielā 40.

Spēļu laikā ikvienam ir iespēja piedalīties 14 dažādās aktivitātēs – 11 individuālajās un 3 sacensību formāta. Visas aktivitātes pieejamas vienlaikus un ir sadalītas zonās. Dažas no aktivitātēm: galda hokejs, mini futbols, zvanu koridors, balansa dēlis, atmiņas spēle, labirinta skrējiens, ūdens spaiņa spēle. Sporta aktivitātes veidotas tā, lai izglītotu un praktiski pievērstu uzmanību traumatisma nozīmei, cēloņiem un riskiem.

Sporta spēles var apmeklēt visa ģimene. Kamēr bērni sportos, vecāki varēs iepazīt mobilo darbnīcu “Bērnam droša māja” un uzzināt padomus traumatisma profilaksei vai klausīties izglītojošas lekcijas par fiziskās slodzes nozīmīgumu bērnu ikdienā. Lekcijas nodrošinās apmācītu nozares ekspertu komanda, kas piedalījusies arī spēļu programmas tapšanā.

VM Bērnu drošības sporta spēles Ogre 07.06.2023.

Kampaņas “Pārvērt pārdrošību par drošību!” mērķis ir izglītot un informēt dažāda vecuma bērnus, viņu vecākus un citus pieaugušos par drošību, biežāko traumu veidiem katrā vecumposmā, traumu gūšanas apstākļiem un profilakses pasākumiem, lai samazinātu bērnu traumatismu Latvijā.

Ogres novada teritorijā Bērnu drošības dienas sporta spēles 10.jūnijā notiks arī Ikšķiles vidusskolas stadionā (Skolas iela 2).

Kampaņa tapusi pēc Veselības ministrijas Bērnu slimnīcas un Slimību profilakses un kontroles centra iniciatīvas un tiek īstenota Eiropas Sociālā fonda projekta “Kompleksi veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi” (identifikācijas Nr. 9.2.4.1/16/I/001) ietvaros.

Visi kampaņas informatīvie materiāli pieejami VM tīmekļvietnē www.esparveselibu.lv un Bērnu slimnīcas tīmekļvietnē www.bkus.lv, kā arī sociālajos tīklā https://www.facebook.com/VeselibasMinistrija

VM Bērnu drošības sporta spēles programma 07.06.2023.