Sports Ziņas, jaunumi
Herbalife Latvijas kauss

Latvijas Basketbola savienības (LBS) rīkotās Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) “Quest” sērijas ceturtajā turnīrā – “Herbalife” 3×3 basketbola kausa izcīņas posmā – sestdien, 8. jūlijā Ogres 1. vidusskolas sporta zālē Latvijas un Lietuvas kopumā 12 komandu konkurencē dubultuzvaru izcīnīja dienvidu kaimiņvalsts kvarteti. Finālā “Plunge” ar 21:17 uzveica “Raudondvaris Hoptrans”, bet trešo vietu ieguva “Kandava/Turība”, kļūstot par kopvērtējuma līdervienību.

Ogres turnīrā ar pirmo numuru atbilstoši Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) reitingam tika izlikta “Plunge”. Tās sastāvā bija iekļauti trīs no četriem spēlētājiem, kuri pirms nedēļas pārstāvēja šo komandu FIBA Pasaules tūres posmā Marseļā (Francija), izcīnot augsto sesto vietu.

Ar otro numuru Ogrē bija izlikta Lietuvas komanda, kura startēja ar Pasaules tūres dalībnieces “Raudondvaris Hoptrans” nosaukumu. Šajā dienās oriģinālais kvartets spēlē Pasaules tūres posmā Ķīnā, tādēļ Ogrē vērtīgo sezonas kopvērtējuma punktu medībās bija ieradies cits virknējums ar mazāk slaveniem, taču ļoti pieredzējušiem 3×3 basketbolistiem ierindā.

Kopā ar abām Lietuvas vienībām pusfinālā iekļuva arī abas pārējās komandas no turnīra ranga labāko kvarteta. Cīņā par vietu finālā “Plunge” ar 21:14 uzveica neierastā sastāvā startējošo “Kandavu/Turību”, jo pirms nedēļas Saulkrastu posmā uzvarējušie – Francis Gustavs Lācis, Kristaps Gludītis, Kārlis Apsītis, Zigmārs Raimo – kā Eiropas spēļu čempioni šajā sestdienā Rīgas pilī piedalījās Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča inaugurācijā. Otrajā pusfinālā “Raudondvaris Hoptrans” ar 21:13 pārspēja “Bauerfeind”.

Lietuvas komandu izspēlētajā finālā par izšķirošā izrāviena autoru kļuva “Plunge” pārstāvis Igns Razutis, kurš šajā mačā kopumā guva 12 (!) punktus. “Plunge” uzvarēja ar 21:17. Spēlē par trešo vietu Artūra Guļāna, Riharda Teirumnieka, Valtera Dāvja Mazburša un Rinalda Timmas pārstāvētā “Kandava/Turība” ar 22:18 pārspēja “Bauerfeind”. Šajā mačā ar desmit punktiem izcēlās Teirumnieks.

Par “Sportland” vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Razutis, kurš vēl 2022. gada septembrī Austrijas pilsētā Grācā Lietuvas izlases sastāvā piedzīvoja zaudējumu Eiropas kausa dramatiskajā pusfinālā pret Latviju. 36 gadus vecais 3×3 basketbolists Razutis pārstāvēja Lietuvu 2021. gada Eiropas kausa finālturnīrā, kad mūsu dienvidu kaimiņi izcīnīja sudraba medaļas. Lietuvas valstsvienības sastāva Razutis bija arī nesenajās Eiropas spēlēs Polijā, kad ceturtdaļfinālā dienvidu kaimiņi zaudēja nākamajiem čempioniem latviešiem.

Razutis ar piecās spēleš gūtajiem 37 punktiem kļuva par Ogres posma rezultatīvāko spēlētāju, apsteidzot “Raudondvaris Hoptrans” uzbrukuma līderi Jonu Levicku (34 punkti piecos mačos). Trešo vietu šajā sarakstā ieņēma “Bauerfeind” 3×3 basketbolists Rolands Dižgalvis – 32 punkti piecās spēlēs.

Nākamie posmi notiks 15. jūlijā Tukumā un 29. jūlijā Ventspilī. Pēc tiem tiks noteiktas kopvērtējuma 15 labākās komandas – 5. un 6. augustā Rīgā notiekošā finālposma dalībnieces. Savukārt, 16. vietu saņems “Atzeles” šīs sezonas čempionvienība, kas kļūs zināma 4. augustā Alūksnē.

2023. gada 3×3 basketbola kausa ģenerālsponsors – “Herbalife”, turnīru atbalsta – “OlyBet Sports Bar”, “AKROPOLE Rīga”, “Bergo Flooring”, “Dobeles dzirnavnieks”, “Sportland”, “Oak’A BBQ”, kafejnīca “Pie Kristapa”, “Kandavas kartodroms”, “885”. Ogres turnīrs tika sarīkots sadarbībā ar Ogres novada pašvaldību.

“Herbalife” 3×3 basketbola kausa Ogres posms

1. Lietuvas “Plunge” (Ovidijs Kaminskis, Igns Razutis, Modests Jurkaitis, Rolands Jaksts);

2. Lietuvas “Raudondvaris Hoptrans” (Šarūns Vingelis, Jons Levickas, Juozs Talat-Kelpšas, Karolis Kokoška);

3. “Kandava/Turība” (Rinalds Timma, Artūrs Guļāns, Rihards Teirumnieks, Valters Dāvis Mazburšs).

4. “Baurfeind”, 5. “Āķis”, 6. “Salaspils 3×3”, 7. “Kandava/Anzāģe U23”, 8. “Ogre”, 9. “East-Ball”, 10. “TRUBasketball”, 11. “Krāslava”, 12. “East-Ball/Graco”.

“Herbalife” 3×3 basketbola kausa kopvērtējums

1. “Kandava/Turība” 184 punkti;

2. Lietuvas “Plunge” 180;

3. Lietuvas“Mantinga” 170.

4. “Krāslava” 166, 5. “Salaspils 3×3” 158, 6. “BK Ventspils” 155, 7. “ROOT Brokeri” 115, 8. Igaunijas “Estonia/Betsafe” 100, 9. “Kandava/Anzāģe U23” 96, 10. “Āķis” 90, 11. “Bauerfeind” 86, 12. “East-Ball/Graco” 82, 13. Lietuvas “Kaunas VDU” 80, 14. Lietuvas “Raudondvaris Hoptrans” 80, 15. “BK Jelgava” 80, 16. “Ventspils Augstskola” 70, 17. “TRUBasketball” 58, 18. “TruFit” 50, 19. “East-Ball” 43, 20. Igaunijas “Scanweld” 35.