Deputāti

Šodien, 15. jūnijā, Ogres Centrālajā bibliotēkā notika Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Veselības un sociālo jautājumu komitejas izbraukuma sēde, kurā tika pārrunāti nozarē aktuāli jautājumi.

Sēdē piedalījās vairāk nekā 30 LPS Veselības un sociālo jautājumu komitejas locekļi, deputāti no visas Latvijas.

Pirms sēdes oficiālās daļas izzinošu prezentāciju par Ogres novadu klātesošajiem sniedza Ogres novada domes Sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētāja Dace Kļaviņa, savukārt par Ogres Centrālās bibliotēkas vēsturi, jaunās ēkas tapšanu, tajā izmantotajām modernajām tehnoloģijām un iestādes piedāvātajiem pakalpojumiem pastāstīja bibliotēkas galvenā bibliotekāre Aija Bremšmite.

Labklājības ministrijas valsts sekretāra vietniece Diāna Jakaite sēdes dalībniekus informēja par cilvēkresursu politikas attīstību labklājības nozarē – plāniem, aktualitātēm nozares amatu saimes regulējumā, izglītību un profesionālo pilnveidi.

Par sociālo darbinieku specializāciju ieviešanu pastāstīja Saldus novada pašvaldības aģentūras “Sociālais dienests” direktore Ina Behmane, Latvijas Sociālo darbinieku biedrības valdes priekšsēdētājas vietnieks, Rīgas domes Labklājības departamenta Sociālās pārvaldes priekšnieks, direktora vietnieks Mārtiņš Moors iepazīstināja ar profesionālo apvienību piedāvājumu pašvaldībām sadarbības memoranda izpildei, savukārt Labklājības ministrijas projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” vecākā eksperte Liesma Ose vadīja risinājumu modelēšanas darbnīcu par dažādām tēmām.

Pēc sēdes oficiālās daļas par sociālās jomas aktualitātēm Ogres novadā pastāstīja Ogres novada Sociāla dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa, kura visus sēdes dalībniekus pēc prezentācijas aicināja uz Ogres novada Sociālā dienesta telpām Upes prospektā 16, lai apskatītu ģimenes atbalsta dienas centru, specializētās darbnīcas personām ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī dienas centru “Saime” personām ar garīga rakstura traucējumiem un psihiskām saslimšanām.

Sēdes dalībnieki novērtēja iespēju izstaigāt jaunās Ogres Centrālās bibliotēkas telpas, kā arī iepazīties ar Sociālā dienesta sniegtajiem pakalpojumiem.

Komitejas sēde tika organizēta ar Labklājības ministrijas īstenotā projekta “Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās” atbalstu.

Sociālā joma