Pašvaldība
Ogrē sāk būvēt jaunu tiltu gājējiem

Jaunais tilts Ogrē pāri upes sliesies posmā no Jāņa Čakstes prospekta Indrānu ielas galā līdz Peldu ielai.

Gājēju tilts, kura būvniecība nupat ir uzsākta, savienos Pārogri ar Rībelītes apkaimi, krietni paplašinot iedzīvotāju ikdienas pārvietošanos no Ogres pilsētas individuālās apbūves teritorijām Pārogrē, tajā skaitā kādreizējās dārzkopības sabiedrības “Lašupes”, kas tagad ir iekļauta pilsētas administratīvajā teritorijā, nokļūšanu uz autobusu pieturām otrā upes krastā, lai ar sabiedrisko transportu dotos uz pilsētas centru, kur pieejami viņiem nepieciešamie pakalpojumi, kā arī varētu iepirkties otrpus upes esošajā veikalā.

Līdz ar šī tilta izbūvi veidosies arī vienots pastaigu maršruts abpus Ogres upes krastiem.

Darbus veic SIA “Būvinženieris”, ar kuru pašvaldība šī gada 29. maijā noslēgusi līgumu. Par šī objekta izbūvi pašvaldība būvuzņēmējam samaksās 1 082 075,05 eiro. Tilts jāuzbūvē līdz 2021. gada maijam.

Saskaņā ar būvprojektu trošu gājēju tilts tiks izbūvēts no J. Čakstes prospekta Indrānu ielas galā līdz Peldu ielai. Sākotnēji bija plānots jauno tiltu novietot tā, lai tas savienotu Indrānu ielu un Rūpnieku ielu, bet, būvprojekta izstrādes gaitā veicot teritorijas priekšizpēti un izvērtējot tilta izbūves tehniskos kritērijus, projektētāji par piemērotāko vietu tilta izbūvei atzina posmu no Indrānu ielas līdz Peldu ielai.

Jau vēstīts, Ogres novada pašvaldība 2020.gada 21.februārī izsludināja atklātu konkursu Nr. ONP 2020/11 “Iekārtā gājēju tilta pār Ogres upi būvniecība”, kura ietvaros tika saņemts piedāvājums veikt iekārtā tilta būvniecību pār Ogres upi atbilstoši SIA “BT Projekts” izstrādātajam būvprojektam. Izvērtējot saņemtos piedāvājumus, novada pašvaldības pastāvīgā iepirkumu komisija kā atbilstošāko atzina SIA “Būvinženieris” iesniegto piedāvājumu par 1 309 310,75 eiro (ar PVN).