Sociālā palīdzība Ziņas, jaunumi
Sociālo dienestu vadītāji

Uz pirmo kopīgo tikšanos pēc administratīvi teritoriālās reformas (ATR) ieviešanas Ogres Centrālajā bibliotēkā šodien tikās sociālo dienestu vadītāji no visas Latvijas. Pasākumu organizē Latvijas Pašvaldību sociālo dienestu vadītāju apvienība (LPSDVA) sadarbībā ar Ogres novada Sociālo dienestu ar mērķi pārrunāt un apstiprināt gada pārskatu, izzināt sociālā darba organizāciju Ogres novadā, kā arī papildināt savas praktiskās zināšanas supervizores vadībā.

Uzrunas sveicienu pasākuma dalībniekiem teica Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, kurš ar gandarījumu pastāstīja par mūsdienīgo Ogres Centrālās bibliotēkas ēku, kas ir ne tikai viens no novada ievērojamākajiem, bet arī apmeklētākajiem infrastruktūras objektiem. E. Helmanis izteica pateicību visiem sociālo dienestu vadītājiem par nerimstošo darbu šajā sarežģītajā laikā, kad ikdienas rūpju lokā ir arī atbalsta sniegšana Ukrainas iedzīvotājiem.

Sociālo un veselības jautājumu komitejas priekšsēdētāja Dace Kļaviņa uzsvēra kopības sajūtu, ko sniedz šāda veida tikšanās.  Viņa pozitīvi novērtēja sociālo dienestu vadītāju sadarbību, pieredzes apmaiņu un atbalsta pleca sajūtu. Viņa aicināja arī ikdienā pievērst lielāku uzmanību katras iestādes komandas saliedētībai, kas ir viens no svarīgākajiem virzītājspēkiem mērķu sasniegšanā.

Savā uzrunā Ogres novada Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa izteica prieku, ka pasākums var notikt Ogres Centrālajā bibliotēkā, jo sociālā dienesta lielā zāle, Upes prospektā 16, šobrīd ir iekārtota kā palīdzības sniegšanas punkts patvēruma meklētājiem no kara skartās Ukrainas. Viņa izteica prieku par kopīgo tikšanos un iespēju vienam otru atkal ieraudzīt pēc divu gadu pauzes, klātienē redzot arī pavisam jaunus, apņēmīgus cilvēkus, kas pievienojušies sociālajai jomai pēc ATR.

Viesus ar muzikālu sveicienu pārsteidza Artūrs Mangulis.

Pēc svinīgajām uzrunām sekoja gada pārskata sapulce un valdes locekļu, revidenta vēlēšanas. Ogres novada Sociālā dienesta vadītāja Sarmīte Ozoliņa bija sagatavojusi prezentāciju par Ogres novada sociālā dienesta darba pieredzi. Dienas otrajā pusē pasākuma dalībnieki devās apskatīt Ogres novada Sociālā dienesta telpas, iepazīstoties klātienē ar sociālā darba organizāciju, kā arī struktūrvienībām, īpaši tām, kas izveidotas deinstucionalizācijas projekta ietvaros. Sociālo dienestu vadītāji iepazinās ar Integratīvo teātri “ Ārpus robežām”, kā arī veica darbu grupās supervizores Evijas Apines vadībā par tēmu “Kā mēs viens otru varam atbalstīt.”

Kolāža