Ogres novads Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Latvijas Lielo pilsētu asociācijas sēde 09.08.2023.

Šodien, 9. augustā, Valmierā notika Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) biedru sapulce, kurā piedalījās arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis.

Sapulcē pirmo reizi pēc Administratīvi teritoriālās reformas Ogres valstspilsēta tika uzņemta LLPA prezidējošo valstspilsētu sarakstā un 2031. gadā Ogre būs LLPA prezidējošā pilsēta.

LLPA šobrīd prezidējošā pilsēta bija Rēzekne un LLPA prezidenta pilnvaras pildīja Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs. Par jauno LLPA prezidentu tika iecelts Valmieras domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Biedrība “Latvijas Lielo pilsētu asociācija” dibināta 2001. gadā ar mērķi veidot ciešāku sadarbību ekonomisko, saimniecisko sakaru un kultūras jomā starp LLPA biedriem – desmit republikas valstspilsētām: Daugavpili, Jelgavu, Jēkabpili, Jūrmalu, Liepāju, Ogri, Rēzekni, Rīgu, Valmieru, Ventspili.

LLPA pārstāv vairāk kā 50% visu Latvijas iedzīvotāju un ražotāju intereses, radot vairāk kā 75% no Latvijas iekšzemes kopprodukta, piesaista vislielāko investīciju apjomu un rada lielāko inovatīvo produktu un pakalpojumu apjomu. LLPA mērķis ir īstenot republikas pilsētu tiesisko interešu aizsardzību un veicināt to savstarpējo sadarbību un attīstību, kā arī veicināt sadarbību ar citām institūcijām un organizācijām.