Ogres novads Pašvaldība Ziņas, jaunumi
Īrijas vēstniece Latvijā viesojas Ogrē 30112022

30. novembrī Ogrē viesojās Īrijas vēstniece Latvijā Īmera Frīla (H. E. Ms Eimear Friel). Vēstniece tikās ar pašvaldības vadību, viesojās Ogres Centrālajā bibliotēkā, apskatīja klinšu kāpšanas sienu un iepazinās ar citiem īstenotajiem infrastruktūras projektiem.

Tikšanās laikā Ogres novada pašvaldībā Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis pastāstīja par Ogres Centrālās bibliotēkas projektu, kas vēstnieci īpaši ieinteresējis, par citiem pašvaldības īstenotiem projektiem, kas vērsti uz to, lai uzlabotu dzīves kvalitāti, īpaši skolēniem un jauniešiem – Jauniešu mājas ierīkošana, klinšu kāpšanas siena, jaunas Ogres Valsts ģimnāzijas ēkas celtniecība, multifunkcionāla asfalta velotrase (pump track), Ogres bāka, kuras stars aicina aizbraukušos tautiešus atgriezties mājās, pastāstīja arī par īpašu Ziemassvētku noskaņu Ogrē, kas piesaista tūristus no visas Baltijas un veicina uzņēmējdarbību. Priekšsēdētājs informēja, ka pašvaldībai ir laba sadarbība ar vēstniecībām, piemēram, Dānijas vēstniecību, kuras ietvaros tiek risināti ar veloinfrastruktūras uzlabošanu saistīti jautājumi, piesaistot profesionālus un zinošus ekspertus.

“Mēs noteikti esam gatavi sadarboties arī ar jūsu valsti - pārņemt pozitīvo pieredzi, esam gatavi sadarboties ar kādu pašvaldību vai ekspertiem, tādā veidā uzlabojot dzīves kvalitāti mūsu pilsētā,” uzsvēra E.Helmanis.

Ī.Frīla interesējās, kādas ir Ogres novada pašvaldības prioritātes, par uzņēmējdarbību, par situāciju novada pagastos, pastāstīja par pasākumiem, kādi tiek īstenoti Īrijā, uzrunājot un aicinot ārzemēs dzīvojošos tautiešus atgriezties dzimtenē.

Ī.Frīla viesojās arī Ogres Centrālajā bibliotēkā, kur izteica priekšlikumu izvērst sadarbību izstāžu organizēšanā, apskatīja jauno klinšu kāpšanas sienu un Ogres bāku, piestāja pie jaunās Ogres Valsts ģimnāzijas ēkas un pauda interesi to apskatīt, kad skola būs pabeigta.

Īrijas vēstniece Latvijā viesojas Ogrē 30112022