Projekta dalībnieki domes sēžu zālē

Starptautiskā jauniešu apmaiņas projekta „Inovatīvais mūzikas tilts” ietvaros šonedēļ Ogrē viesojas bērni un jaunieši no Igaunijas, Lietuvas un Somijas mūzikas izglītības iestādēm. Šodien viesi iepazinās ar Ogres novada pašvaldības darbu un tikās ar Izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāju Artūru Manguli.

Ogrē ir ieradušies jaunie mūziķi no Jehvi Mūzikas skolas (Igaunija), Kelmes Aļģirda Lipeikas Mākslu skolas (Lietuva) un Keravas Mūzikas institūta (Somija). Ogres novada pašvaldībā jaunieši tika iepazīstināti ar Ogres novadu – tā teritoriju, apskates vietām, vēsturi, arhitektūru, izglītību, kultūru un sportu. A.Mangulis pastāstīja par savu un savas ģimenes ceļu mūzikā un vēlēja jauniešiem būt radošiem – radīt savus instrumentus, veidot jaunus aranžējumus skaņdarbiem, attīstīt savu talantu.

Starptautiskā mūzikas nedēļa Ogrē tika atklāta 24. septembra vakarā, kad koncertu Ogres Mūzikas skolā sniedza Keravas Mūzikas institūta Popa-džeza nodaļas audzēkņi. Visu nedēļu jaunieši kopā ar Ogres Mūzikas skolas audzēkņiem centīgi gatavojās, lai sniegtu koncertus Ogres novada klausītājiem. Otrdien viesi uzstājās Suntažu vidusskolā, trešdien - Madlienas vidusskolā.

Afiša

Šodien, 27. septembrī, vizīte Latvijā noslēgsies ar visu četru valstu mūzikas skolu audzēkņu koncertu, kas ir galvenais muzikālais šīsnedēļas notikums. Pēc vairākiem kopmēģinājumiem somu, igauņu, lietuviešu un latviešu bērni un jaunieši gan individuāli, gan arī kā vienots orķestris plkst.19.00 sniegs koncertu Ogres Mūzikas skolā. Tā programmā – latviešu un ārvalstu komponistu radītas kompozīcijas, tostarp arī pirmatskaņojums Agnetas Krilovas-Bērziņas skaņdarbam “Ceļojums”, kas sacerēts īpaši šim gadījumam. Koncertā piedalīsies arī Ogres Mūzikas skolas koris „Cielaviņa”; dalībnieku apvienotā orķestra diriģents – Atvars Lakstīgala. Ieeja koncertā ir bez maksas!

Starptautiskais jauniešu apmaiņas projekts “Inovatīvais mūzikas tilts” (“Innovative Bridge of Music”) notiek ar Nordplus Jauniešu programmas finansiālu atbalstu. Šī ir jau trešā partnerskolu audzēkņu apmaiņas vizīte – pagājušā gada oktobrī visu četru iesaistīto valstu bērni un jaunieši tikās Jehvi Mūzikas skolā Igaunijā, savukārt šī gada sākumā – Keravā Somijā.

Informējam, ka pasākuma laikā tiks filmēts un fotografēts pašvaldības publicitātes vajadzībām ar mērķi informēt sabiedrību par aktualitātēm un notikumiem pašvaldībā.

Fotoattēli un video var tikt izvietoti Ogres novada pašvaldības mājaslapā www.ogresnovads.lv, kā arī pašvaldības sociālo tīklu kontos Facebook.com un Twitter.com.

Jums ir tiesības pieprasīt neizmantot vai dzēst, ja tas ir tehniski iespējams, minēto fiksāciju ar Jūsu personas datiem.

Pārzinis: Ogres novada pašvaldība, Brīvības iela 33, Ogre, LV – 5001, tālrunis 65071161, e-pasts: ogredome@ogresnovads.lv.

Programmas logo