Izglītība
Ogrē viesojas skolēni no Zviedrijas

14. novembrī vizītes laikā jaunieši ar skoltoājiem tikās ar Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieku Gintu Sīviņu un Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāvjiem. Tikšanās laikā jauniešiem tika sniegta prezentācija par Ogres novadu – vēsturi, kultūru, izglītību, ekonomiku un sportu, lielākajiem īstenotajiem un plānotajiem projektiem, sadarbības partneriem. Skolēni interesējās gan par dažādiem jautājumiem, kas saistīti tieši ar novadu, gan izglītību, gan iespējām, kā jaunieši var īstenot savas ieceres.

Kopumā šī projekta ietvaros jau ir īstenotas trīs vizītes – divas reizes pārstāvji no Zviedrijas ciemojās Ogrē, bet vienu reizi Ogres 1. vidusskolas skolēni viesojās pie viņiem. Nākamā gada pavasarī paredzēta ceturtā vizīte, kad ogrēnieši atkal dosies uz Zviedriju.

Uddevallas ģimnāzija ir projekta “Open market Latvia – Sweden” koordinators. No Latvijas puses projektā piedalās Ogres 1. vidusskolas komercprogrammas 11. un 12. klases skolēni un to koordinē Ogres 1.vidusskolas komercdarbības programmas vadītāja un ekonomikas skolotāja Agnese Slišāne.

Projekta mērķis ir iepazīt Latvijas un Zviedrijas biznesa vidi, veidot starptautisku sadarbību skolēnu mācību uzņēmumu radīšanā. Skolēniem tā ir iespēja uzlabot angļu valodas zināšanas, gūt praktiskas un teorētiskas zināšanas par mārketingu, starptautisko tirdzniecību un biznesa kontaktu veidošanu.

Skolēni un viņu skolotāji Ogrē viesojas no 11. - 18. novembrim. Vizīte Ogres novada pašvaldībā bija viena no viņu aktivitātēm. Jaunieši ar skolotājiem apmeklēja arī Ogres novada uzņēmumus - Ette Tette, Reklāmveikals.lv. Apciemoja LIAA biznesa inkubatoru Ogrē, kur prezentēja savas biznesa idejas, piedalījās komerctiesību, komercdarbības un grāmatvedības stundās, pasākumā "BIZNESA NAKTIS" 2019 un, protams, izbauda svētku pasākumus!

Pievienotās saites