Pašvaldība
Ogrē viesojas Somijas vēstniece

Domes priekšsēdētājs Egils Helmanis sveica vēstnieci ar ierašanos Ogrē un atzīmēja, ka šodien Latvijā ir sēru diena, jo savulaik latviešu tauta tāpat kā somi ir saskārusies ar padomju varas agresiju kā rezultātā daudzi nevainīgi latvieši tika izsūtīti uz Sibīriju. “Mēs augsti vērtējam somu pretošanos padomju varai, ar daudz mazāku armiju apturot lielo padomju karaspēku. Tas tikai parāda, ka nav mazas un lielas tautas, bet ir garā lielas un mazas tautas, atzīmēja E. Helmanis.

Priekšsēdētājs arī apsveica Somiju ar uzvaru pasaules čempionātā hokejā, uzsverot, ka tā bija komandas uzvara, tāpat arī Ogres novada pašvaldībā tiek veidota komanda, kas darbojas, lai iedzīvotāji varētu šeit labi justies.

Vēstniece pateicās par uzņemšanu un par apsveikumu ar uzvaru hokejā, jo arī viņi uzskata, ka tā bij

a lieliska komandas spēle. Viņa arī izteica līdzjūtību par šīsdienas vēsturiskajiem notikumiem. Tikšanās laikā vēstniece ar Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāju pārrunāja par padomju varas represijām pret Latviju un citām tautām, padomju propagandu, kas sasniedza arī Somiju.

Kopā ar Somijas vēstnieci vizītē Ogrē bija ieradies Somijas Tirdzniecības Kameras Latvijā vadītājs Arnis Pooks, kā arī vēstnieces dzīvesbiedrs Heiki Valisuo (Heikki Välisuo), vēstnieces asistente Karīna Klancberga un praktikante Somijas vēstniecībā Sofija Sandella (Sofia Sandell). Vēstniece savu valsti Latvijā pārstāv no pagājušā gada septembra un vēlas iepazīties ar Latvijas pilsētām, izzināt biznesa iespējas ar Somiju. “Uzskatu, ka attiecības starp mūsu valstīm ir ļoti labas. Latvijā strādā apmēram 400 uzņēmumi un kopuzņēmumi no Somijas. Viens no tiem ir arī SIA “Fazer Latvija”, ko šodien plānojam apmeklēt,” norādīja vēstniece.

Tikšanās laikā vēstniecības pārstāvji tika iepazīstināti ar novadu, tā attīstības tendencēm, uzņēmējdarbības aktualitātēm, īstenotajiem un plānotajiem projektiem, kā arī līdzšinējo sadarbību ar Somiju. Vēstniece interesējās gan par dažādiem jautājumiem, kas saistīt tieši ar novadu, gan arī Ogres pašvaldības pārstāvju viedokli par kopējo situāciju valstī – teritoriālo reformu, valdību, ekonomisko situāciju.

Pēc tikšanās vēstniecības pārstāvji devās uz Represēto piemiņas vietu Meža prospektā 2b, kur nolika ziedus komunistiskā genocīda upuru piemiņai.