Pašvaldība Vide
Ogrēnieši iestādījuši 5000 priedes
Saite uz fotogaleriju

Jau pērn Ogres novada pašvaldība pauda noraidošu attieksmi pret atkritumu vākšanu, jo akcija ilgtermiņā nenes rezultātu. Lai izglītotu iedzīvotājus par dabas vērtībām un to saudzēšanu, pagājušogad talkas dienā pašvaldība ieviesa jaunu aktivitāti, sarīkojot atraktīvu izglītojošu pasākumu “Zili zaļi brīnumi Ogres Zilajos kalnos”. Turpinot iesākto, taču ņemot vērā krīzes situāciju un tās laikā noteiktos ierobežojumus, šogad pašvaldība ir izvēlējusies citu pieeju iedzīvotāju izglītošanā par dabas vērtībām un vides saudzēšanu. Ikviens tika aicināts piedalīties pašvaldības rīkotā akcijā un kopīgi stādīt priedes. Lai vairotu dabas krāšņumu gan pilsētā, gan pagastos, tika iestādīti 5000 priežu stādi.

Ogres pilsētā priedītes tika iestādītas aktīvās atpūtas laukumā Vidus prospektā 25, Krasta laukumā Krasta ielas pieguļošajās nogāzēs, Ogres 1. vidusskolas teritorijā, pie Ogres novada pašvaldības, Brīvības ielā, Jāņa Čakstes prospektā, kā arī Ogres Zilo kalnu dabas parka teritorijā.

Iedzīvotāju atsaucība bija ļoti liela, un šo darbu viņi veica ar lielu atbildību un lepnumu, uzsverot, ka sekos līdzi, kā viņu iestādītā priedīte turpina augt. Cilvēki ar patiesām emocijām priecājās par paveikto un iespēju piedalīties Ogres pilsētas zaļās rotas bagātināšanā. Kāds ogrēnietis pat solīja priedītes aplaistīt katru dienu, ja tas būs nepieciešams. Īpaši aktīvas bija jaunās ģimenes, kas šo iespēju uztvēra par ļoti labu veidu, kā pavadīt brīvdienu. Viņi atzīmēja, ka bērniem, jo īpaši mazākajiem, tas bija īsts piedzīvojums. Kopumā varēja novērot, ka priedīšu stādīšana veicināja iedzīvotāju saliedētību un mīlestību pret savu pilsētu.

Savu ieguldījumu pilsētas zaļās rotas atjaunošanā un papildināšanā deva arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un viņa vietnieks Gints Sīviņš, kā arī eksprezidents Raimonds Vējonis. Aktīvi pasākumā iesaistījās arī citi pašvaldības, izglītības iestāžu, Ogres novada sporta centra, izglītības pārvaldes, Jauniešu domes pārstāvji.

E. Helmanis: “Neviens un nekas nav mūžīgs – lai atjaunotu apdzīvotās vietas zaļo rotu, jāstāda jauni koki, tāpēc šodien iedzīvotāji tika aicināti to darīt. Uzskatu, ka ir jāmaina Lielās talkas ideja - nedrīkst būt tā, ka vieni mēslo, bet citi pēc viņiem vāc atkritumus. Ja 20 gadus vācam vienas un tās pašas vietas, tas nozīmē, ka ir jāmaina pieeja. Cilvēki, kas vēlas darboties, vēlas darīt kaut ko pozitīvu, un šodien ir iespēja iestādīt kokus savai pilsētai.”

Ogres novada pašvaldība saka lielu paldies visiem par atsaucību!