Izglītība
Ogres 1. vidusskolā būs iespēja veidot savu vidusskolu!

Ministru kabineta septembrī pieņemtais vispārējās vidējās izglītības standarts sniedz iespēju veidot vidusskolu, kurā katrs skolēns var padziļināti mācīties sev svarīgākajā jomā. Jaunais standarts ļauj veidot vidusskolas pieredzi, kurā skolēns vienlaicīgi mācās astoņus, nevis sešpadsmit mācību priekšmetus. Ogres 1. vidusskola kā projekta “Skola2030” pilotskola aktīvi strādā, lai jaunā standarta labās idejas ieviestu skolas ikdienā.

Skolā ir sācies aktīvs konsultāciju process, kurā dažādās formās iesaistīsies skolēnu pašpārvalde, skolēnu debašu klubs, karjeras pedagogi, pamatskolas un vidusskolas skolotāji, skolas absolventi un vecāki. Katram no iesaistītajiem šī ir unikāla iespēja ar savām idejām un darbiem veidot nākamo paaudžu vidusskolas pieredzi. Pirmā aktivitāte iecerēta jau oktobra beigās – skolēnu pašpārvalde aptaujās 9. – 12. klašu skolēnus, lai noskaidrotu, kurus no padziļinātajiem kursiem (piemēram, Programmēšana II, Ķīmija II u.c.) tie labprāt mācītos vai būtu mācījušies vidusskolas posmā. Skolēnu pašpārvalde aptaujas rezultātus skolas biedriem un skolotājiem prezentēs novembrī.

Informācija par konsultāciju gaitu un tās rezultātiem tiks publicēta skolas mājas lapā, skolas un skolēnu pašpārvaldes sociālajos tīklos un Ogres novada mājas lapā. Papildus informāciju par jauno vispārējās vidējās izglītības standartu var uzzināt projekta “Skola2030” interneta mājas lapā www.skola2030.lv.

Informāciju sagatavoja Ogres 1.vidusskola