Izglītība
Ogres 1. vidusskolas skolēni iepazīstas ar pašvaldības lomu uzņēmējdarbības veicināšanā

Skolēnus uzrunāja Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis, norādot, ka pašvaldība kā vienu no prioritātēm ir izvirzījusi uzņēmējdarbības attīstību, tāpēc šajā virzienā regulāri tiek īstenotas dažādas aktivitātes. Viens no nozīmīgākajiem pēdējā laika projektiem ir elektronisko sistēmu ražošanas ēkas Akmeņu ielā 74, Ogrē izbūve, kurā tiks izveidotas 120 jaunas darba vietas. “Bieži vien mēs nezinām vai nesaprotam, kā veidojas budžeta līdzekļi, bet ikvienam jāsaprot, ka valstij bez ražošanas nav nākotnes. Būtiski saglabāt līdzsvaru - starp sociālajiem labumiem, valsts un pašvaldību iestāžu darbības nodrošināšanu un uzņēmējiem, kas veicina valstī labklājību, ražojot un pārdodot produktus un nodrošinot darba vietas.”

Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale skolēnus iepazīstināja ar sociālo uzņēmējdarbību, kas ir jauna uzņēmējdarbības nozare Latvijā. Viņa informēja par sociālās uzņēmējdarbības specifiku, tās nozīmi sabiedrības dzīves kvalitātes uzlabošanā, tās piemēriem pasaulē, kā arī iepazīstināja ar Ogres novada pašvaldības pieredzi sociālās uzņēmējdarbības veicināšanā.

Izglītības saistību ar uzņēmējdarbību skolēniem skaidroja pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Gints Sīviņš, atzīmējot, ka kvalificēti un izglītoti darbinieki uzņēmējiem ir liela vērtība, jo viņi palīdz veidot produktus un pakalpojumus ar pievienoto vērtību. Viņš aicināja izvērtēt savas intereses un prasmes, izvēloties turpmāko izglītības virzienu. Tā kā Ogres novada pašvaldības viena no prioritātēm ir izglītības veicināšana, ik gadu vairāk kā 60% no budžeta tiek tērēta izglītības nozares attīstībai. Saglabājot skolas pagastos, pašvaldība nodrošina izglītības pieejamību pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai. Lai uzlabotu vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi Ogres novadā, šobrīd  tiek būvēta jauna izglītības iestāde - Ogres Valsts ģimnāzija.

Noslēgumā Infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītāja Aija Romanovska iepazīstināja ar pašvaldības īstenotajām aktivitātēm uzņēmējdarbības veicināšanai, tai skaitā infrastruktūras izbūve, projektu īstenošana, sadarbības partneru un Eiropas Savienības finansējuma piesaiste, uzņēmēju dienu un informatīvu semināru organizēšana, kā arī ikgadējā Ogres novada uzņēmēju Gada balvas pasniegšana.