Ziņas, jaunumi Izglītība Projektu jaunumi
Ogres 1. vidusskolas Zaļā klase - soliņi

Ogres 1. vidusskolas pedagogu un vecāku izveidota darba grupa “Pedagogi un vecāki skolai” šogad īstenojusi projektu “Pārvietojamu koka solu ierīkošana brīvdabas zaļajai klasei” Ogres novada pašvaldības projektu konkursā “Veidojam vidi ap  mums Ogres novadā”.

Atbilstoši Latvijā īstenotajai “Kompetenču pieejai mācību saturā” (Skola2030) ar 2020./2021. mācību gadu Ogres 1. vidusskolas 1. – 3.  klašu grupās pakāpeniski tika uzsākta jaunā mācību satura ieviešana. Turpinot vecāku un pedagogu iesākto iniciatīvu, kuras rezultātā ar projektu konkursa finansiālu atbalstu īstenoti jau vairāki projekti vides sakārtošanai šajā izglītības iestādē, darba grupa vēlējās labiekārtot skolas teritoriju, izveidojot brīvdabas zaļo klasi un radot tādu mācību vidi, kas bērnos vairotu prieku un zinātkāri.

Projekta ietvaros zaļajā teritorijā pie Ogres 1. vidusskolas sporta zāles korpusa tika uzstādīti pārvietojami soli, kas izmantojami āra nodarbībām un caurviju prasmju apguvei tādās mācību stundās kā, piemēram, dabaszinības un vizuālā māksla. Rezultātā 1. – 3. klašu skolēni ieguvuši interesantu, radošu un bērniem draudzīgu ārpustelpas vidi, kas piemērota gan mācību priekšmetu apguvei un kompetenču attīstībai, gan arī brīvā laika lietderīgai pavadīšanai.

Zaļā klase tika atklāta 1. oktobrī pulksten 9, skolēniem piedaloties trīs darbnīcās – Izzini dabu kopā ar Dabas muzeja pedagoģi, Izdziedi dabu kopā ar skolotāju Lindu Rozentāli-Auziņu un Uzzīmē dabu kopā ar vidusskolas pašpārvaldes skolēniem.

Ogres 1. vidusskolas Zaļā klase - soliņi un sēnes