Bibliotēkas būvniecība

Turpinās jaunās Ogres Centrālās bibliotēkas darbi. Objektā turpinās darbi atbilstoši plānotajam laika grafikam: notiek ēkas iekšdarbi (iekšējo inženiertīklu izbūve, pacelto grīdu montāža, apdares darbi, uzsākta mēbeļu un aprīkojuma pasūtīšana), ēkas autonomās apkures sistēmas pieslēgšana un testēšana. Turpinās teritorijas labiekārtošanas darbi.

Jaunā būve pašā Ogres centrā top kā daudzfunkcionāls kultūrizglītības centrs, pēc tās pabeigšanas ēkā atradīsimies gan Ogres Centrālā bibliotēka, gan Dzimtsarakstu nodaļa.

Jau iepriekš informējām, ka 2019. gada 11. janvārī starp LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Latvijas vides investīciju fondu un Ogres novada pašvaldību tika parakstīts līgums par finansējuma piešķiršanu 5 miljonu EUR apmērā Ogres Centrālās bibliotēkas rekonstrukcijai no Emisiju kvotu izsolīšanas instrumenta.

Divstāvu ēka būs moderna, energoefektīva ar maksimāli zemu resursu patēriņu apkurei un ventilācijai. Jaunajā ēkā uzstādītais apgaismojums ar viedo vadību nodrošinās, ka apgaismojuma līmenis mainās no dabīgā apgaismojuma pieplūdes, tādējādi taupot elektroapgādes patēriņu.

Rekuperācijas (gaisa izvadīšana, saglabājot tā siltumu) ventilācijas sistēma automātiski uzraudzīs iekštelpu gaisa parametrus un tās darbība koriģēsies, mainoties gaisa kvalitātei iekštelpās, attiecīgi pastiprinot gaisa apmaiņu telpās, kur tas ir nepieciešams. Ēkas ātrijā veidota zaļā augu siena, tās apūdeņošanai paredzēts izmantot savākto nokrišņu ūdeni no ēkas jumta. Ēkas pagalmā tiks izbūvētas elektroauto uzlādes stacijas.  Uz ēkas jumta ir uzstādīti saules paneļi elektroenerģijas ražošanai.

Veiktie aprēķini liecina, ka jaunajā ēkā kopējais enerģijas patēriņš apkurei uz ēkas aprēķina platību gadā nepārsniegs 14,8 kWh/m2. Šī būs Latvijā nebijuša mēroga sabiedriskā ēka, kas atbildīs pasīvās ēkas prasībām un kur nesošās konstrukcijas veidotas izmantojot masīvkoku - CLT un GLT salīmēšanas principus nodrošinot to noturībai. Arī ēkas ārējā fasādes apdarē un terasēs tiek izmantots koks.

Bibliotēkā atradīsies atsevišķas telpas bērnu un jauniešu lasītavai telpu bērnu pasākumiem, kā arī konferenču zāle, lasītava, bibliotēkas arhīva telpas. Ēkas abos stāvos tiks nodrošināta pieejamība arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Jaunās ēkas būvniecības darbus plānots pabeigt 2021. gada maijā.

Projekta kopējās izmaksas plānotas 8 890 339,94 EUR. Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzfinansējums ir 5 000 000,00 EUR. Pašvaldība ir uzņēmusies saistības, nodrošinot projekta īstenošanai līdzfinansējumu 3 890 339,94 EUR apmērā.

EKII