Ziņas, jaunumi Izglītība Kultūras
Mākslas skolas absolventu izstādes atklāšana

Ogrē šobrīd apskatāmas vairākas izstādes, kas organizētas par godu Ogres Mūzikas un mākslas skolas Mākslas nodaļas 30 gadu jubilejai un tās dibinātāja un ilggadējā direktora Pētera Aulmaņa dzimšanas dienai (viņš dzimis 2. septembrī). Gūt ieskatu P. Aulmaņa daudzveidīgajā daiļradē iespējams Ogres Vēstures un mākslas muzejā, Ogres Centrālajā bibliotēkā un Ogres novada Kultūras centrā, savukārt Ogres Mūzikas un mākslas skolas izstāžu zālē Brīvības ielā 11 piektdien, 3. septembrī, tika atklāta skolas absolventu darbu izstāde. Tajā redzamos mākslas darbus radījuši vairāki skolas audzēkņi, kas mācības pabeiguši ļoti dažādā laikā – no 1994. līdz 2017. gadam.

Atklājot izstādi, Ogres Mūzikas un mākslas skolas direktora vietniece Mākslas jomā Ieva Lāce atskatījās uz aizvadītajiem 30 gadiem, vērtējot to kā laiku, kad Mākslas skola (šobrīd – Ogres Mūzikas un mākslas skolas Mākslas nodaļa) ir veidojusies, attīstījusies, augusi un nostabilizējusies, kļūstot par lielu, skaistu izglītības iestādi ar bagātām tradīcijām un vērtībām, kā arī brīnišķīgu skolotāju kolektīvu. “Esam bagāti ar saviem skolotajiem – gan ar pieredzējušajiem, kas strādā šeit  ilgu laiku, gan ar jaunajiem, kas pievienojušies vēlāk. Ir ļoti liels prieks, ka esam dažādas skolotāju paaudzes un varam viens otru atbalstīt un papildināt. Esam ne tikai likuši pamatus jauniem māksliniekiem, bet esam izaudzinājuši arī jaunus skolotājus, kuri ir atgriezušies pie mums strādāt,” pauda I. Lāce.

Ogres novada pašvaldības Kultūras, jaunatnes un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētājs Jānis Siliņš savā un domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa vārdā sveica klātesošos šajā mākslinieciskajā, radošajā un interesantajā pasākumā, ar īpašu pateicību pieminot Pētera Aulmaņa ieguldījumu skolas tapšanā.  J. Siliņš vēlēja Mākslas nodaļai turpināt attīstīt savas tradīcijas, vērtības un radošo darbību.

Skolotājus, absolventus un viesus uzrunāja un svētkos sveica arī Ogres novada Izglītības pārvaldes vadītājs Igors Grigorjevs un vadītāja vietniece, Profesionālās ievirzes un interešu izglītības nodaļas vadītāja Ieva Švēde.

Pasākuma laikā īpaši tika godināti ilggadējie un pieredzes bagātie skolas darbinieki, kas tajā nostrādājuši vairāk nekā 20 gadus. Pašvaldības atzinības raksti par ilggadēju, profesionālu radošu darbību tika piešķirti esošajiem un kādreizējiem skolas pedagogiem – bijušajai mācību daļas vadītājai Signei Krauklei, Ivetai Priedītei, Inesei Karpovai, Mārai Mārtiņjānei-Kašei, Violetai Žukovskai, Astrīdai Mazulei, Ingunai Strazdiņai, Ievai Lācei un Sarmītei Mundei.

Ziedus saņēma arī citi esošie Mākslas nodaļas skolotāji, kas profesionāli un no sirds dara savu darbu, kā arī bijušie audzēkņi, kas uzticēja savus darbus izstādīšanai.  Kā norādīja I. Lāce, katrs no šiem absolventiem ir savā ceļa posmā – cits jau mākslinieks ar stāžu, bet cits vēl tikai par tādu top – , tāpēc vēlēja ikvienam “lauzt” šo savu taciņu tālāk.

Visas četras izstādes būs pieejamas apskatei līdz septembra beigām.