Pašvaldība Vide Ziņas, jaunumi
Ogres novadā aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus

Ņemot vērā pašreizējos laikapstākļus un faktisko ledus stāvokli ūdenstilpēs, iedzīvotājiem ir aizliegts atrasties uz Ogres novada administratīvajā teritorijā esošo publisko ūdenstilpju ledus vietās, kur tā biezums nepārsniedz 15 cm.

Ogres novada pašvaldības izpilddirektors šī gada 29. novembrī ir izdevis rīkojumu Nr. S/276 “Par aizliegumu atrasties uz Ogres novada administratīvajā teritorijā publiskās vietās esošo publisko ūdenstilpju ledus”.

Pašvaldība aicina iedzīvotājus būt atbildīgiem, neriskēt ar savu veselību un dzīvību, kā arī atturēt citus no atrašanās uz ūdenstilpju ledus. Pamanot, ka cilvēki ir uzkāpuši uz ledus, ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties jāzvana uz 112.

Pašvaldība atgādina, ka vizuāli novērtēts ledus biezums ne vienmēr ir noteicošais faktors drošībai uz ledus, turklāt jāatceras, ka šobrīd laikapstākļi ir mainīgi, līdz ar to ledus izturība ir zema.

Pašvaldība arī atgādina, ka atbildība par atrašanos uz ledus ir noteikta Administratīvo sodu likumā – par aizlieguma neievērošanu personai var tikt piemērots administratīvais sods – brīdinājums vai naudas sodu līdz 20 naudas soda vienībām (viena naudas soda vienība ir 5 eiro).