Satiksme, ceļi
Ogres novadā aktīvi notiek būvdarbi

Noslēgumam tuvojas būvdarbi Upes prospektā 16, kur pašlaik tiek veikti pēdējie iekšējie un ārējie remontdarbi. Nelieli sarežģījumi bija ar siltumtīklu rekonstrukcijas projektu, kas skāra arī šo objektu, taču tika panākta vienošanās ar būvnieku, ka pirmkārt siltumtīklu izbūve tiks veikta šajā objektā, lai varētu izbūvēt stāvlaukumu un objektu labiekārtot. Darbi Upes prospektā 16 tiks pabeigti līdz šī gada augusta sākumam, un tad uz turieni tiks pārcelts Sociālais dienests un citas ar sociālajiem jautājumiem saistītās institūcijas.

Pabeigti ēkas Zvaigžņu ielā 4 atjaunošanas darbi, un tā ir gatava uzņemt Ogres Centrālo bibliotēku ar aprīkojumu un grāmatām, pārvākšanās darbi paredzēti šī gada vasaras beigās vai rudens sākumā.

Viens no nozīmīgākajiem būvdarbu objektiem ir Ogres pilsētas skvēra pārbūve. Pašlaik skvērā vienlaicīgi tiek īstenota trīs objektu būvniecība - siltumtīklu atjaunošana, skvēra pārbūve, kā arī Ogres Mākslas skolas cokola atjaunošana. Neskaidrības bija par bruģa maiņu vietā, kur tika veikta siltumtīklu rekonstrukcija. Tika pieņemts lēmums, ka nav lietderīgi atstāt esošo bruģi, bet tas tiks mainīts pret jaunu. Iepriekšējais bruģis tiks novietots SIA “Ogres namsaimnieks” bāzē, lai to varētu izmantot iekšpagalmu vai citu objektu remontam.

Šonedēļ tiek veikti mobilizācijas darbi, lai uzsāktu aizsargmola (straumvirzes) pie Ogres upes ietekas Daugavā izbūvi, un nākamnedēļ tiks uzsākti aizsargmola būvdarbi.

Būvdarbi Rūpnieku ielā notiek atbilstoši laika grafikam - pabeigta lietus kanalizācijas tīklu izbūve, komunikācijas tiek aizbērtas, mainīta grunts, ceļš tiek gatavots virskārtas izbūvei.

Jāņa Čakstes prospektā vakar tika uzsākti pamatvirskārtas asfaltēšanas darbi visas ielas garumā. Papildu uzmanība tiek pievērsta tam, lai neveidojas sliekšņi, kas traucē velobraucējiem un braucējiem ar skrituļslidām.

Pabeigta ielas virsējās kārtas atjaunošana Parka ielā. Daudzi iedzīvotāji bija neizpratnē, kāpēc nav izbūvētas gājēju ietves, taču Ogres pašvaldība jau informēja, ka iela bija kritiskā stāvoklī un tāpēc tika veikta ceļa seguma atjaunošana. Tā nebija ielas pārbūve, kuras ietvaros tiks mainīta satiksmes organizācija bērnudārza “Strautiņš” rajonā, nomainīts brauktuves segums, izbūvēts gājēju un veloceliņš, nomainīts ielu apgaismojums, kā arī izbūvēta slēgta tipa lietus ūdens kanalizācija.

Gājēju tuneļa zem sliežu ceļiem, kas savienos Skolas ielu un Mālkalnes prospektu, būvdarbus vada A/S “Latvijas dzelzceļš”, taču tā izbūves norisei seko arī Ogres pašvaldības pārstāvji. Līdz šim darbi ritējuši bez sarežģījumiem, un tuneļa izbūvi plānots pabeigt 2020. gada novembrī.

Šogad ir plānota arī vairāku trotuāru un stāvlaukumu rekonstrukcija. Gājēju ietvi un apgaismojumu plānots izbūvēt Vidzemes ielā no Daugavpils ielas līdz Akmeņu ielai, uzsākti projektēšanas darbi Jaunogres prospekta trotuāra atjaunošanai, kā arī tiks veikta seguma maiņa Brīvības ielas 15 stāvlaukumā, lai beidzot tiktu sakārtotas stāvvietas apkārt Ogres novada Kultūras centram. Vēl tiek plānota Strazdu ielas seguma izbūve un piebraucamā ceļa uz Ogresgala pagasta pārvaldi un laukuma apkārt šai ēkai atjaunošana.

Visās Ogres pilsētas un Ogresgala pagasta paredzētajās ielās veikti atputekļošanas darbi.

Finansējuma nepieejamības dēļ ir radušies sarežģījumi ar grants seguma ceļu atjaunošanu Ogresgala, Suntažu un Madlienas pagastā. Atbildīgie speciālisti ir izstrādājuši izmaiņas darbu apjomos un nepieciešamās finanšu korekcijas, kas tiks nodotas saskaņošanai Lauku atbalsta dienestam. Ja šīs korekcijas tiks apstiprinātas, jau šogad ir plānots uzsākt šo ceļu būvdarbus, tikai samazinātos apjomos.