Pašvaldība Aktuālais par Covid - 19
Dome nolemj nesniegt atzinumu par Ikšķiles pašvaldības īpašumu atsavināšanu

Tālruņi saziņai:

Ogrē - 65023385, 65021607, 20228246 vai 20293901;

Suntažos - 65037217 vai 27836935;

Madlienā - 65055152 vai 27853275.

E-pasts: barintiesa@ogresnovads.lv

Konsultācijas klātienē ir iespējamas tikai pēc iepriekšējas vienošanās pa tālruni vai elektroniski, sazinoties pa e-pastu. Ikviena klātienes konsultācijas nepieciešamība tiks izvērtēta,  pārliecinoties arī par to, vai cilvēks nav atgriezies no Covid-19 skartās valsts vai teritorijas un nav kontaktējies ar vīrusa inficētām personām.

Bāriņtiesai adresētos dokumentus, tāpat kā iepriekš, iespējams nosūtīt pa pastu vai elektroniski parakstītus e-pastā. Ja tas nav iespējams, sūtījumu var ievietot pasta kastē Upes prospektā 16, Ogrē.

Arī bāriņtiesas sēdes iespēju robežās tiek pārceltas uz vēlāku laiku, izņemot īpašus gadījumus, piemēram, pēc vienpersoniska lēmuma pieņemšanas.

Ārkārtējā situācijā bāriņtiesa pievērš īpašu uzmanību bērnu drošībai un aprūpei. Pašvaldības izglītības iestādes, ģimenes ārsti, sociālais dienests un ikviena cita iestāde vai privātpersona aicināta nekavējoties ziņot bāriņtiesai  par bērnu, kurš palicis bez likumiskajiem pārstāvjiem.

Aicinām bāriņtiesu informēt par bērniem, kuri valstī noteikto iebraukšanas ierobežojumu dēļ pašlaik atrodas tuvinieku aprūpē bez likumiskas pārstāvības, lai pārliecinātos, ka bērna aprūpe arī turpmāk var tikt nodrošināta. Aicinām vērsties bāriņtiesā arī gadījumos, ja ir nepieciešama palīdzība bērniem, kuru vecākiem jāatrodas pašizolācijā.

Ja bērna vecāki ir spiesti neilgu laiku atstāt bērnu citas personas aprūpē, informējam par iespēju izdot pilnvaru bērna pārstāvībai attālināti, izmantojot Latvijas notāru pakalpojumus neatkarīgi no tā, kurā valstī vecāks šobrīd atrodas. Vēršam uzmanību, ka lai varētu notikt videokonsultācija, nepieciešams derīgs E-paraksts. Citi nosacījumi videokonsultācijas norisei skatāmi ŠEIT.

Informāciju sagatavoja Ogres novada bāriņtiesa