Atbalsts Ukrainai Ziņas, jaunumi
Ukrainai ziedoto automašīnu rinda pie Ogres novada pašvaldības ēkas

15. februārī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis kopā ar pašvaldības, uzņēmumu un iedzīvotāju pārstāvjiem devās kārtējā palīdzības braucienā uz Ukrainu.

Šoreiz uz turieni ir nogādātas 17 automašīnas, ko ziedojusi Ogres novada pašvaldība, uzņēmēji un iedzīvotāji (tai skaitā uzņēmēja ziedota kravas automašīna). Ukraiņiem tās ir īpaši nepieciešamas, jo skarbā realitāte ir tāda, ka autotransports frontē izdzīvo no divām nedēļām līdz pāris mēnešiem. Humānās palīdzības sūtījumā ietilpa arī pārtikas preces (medus, zivju un gaļas konservi u.c.), ugunsdzēšamie aparāti, lietotas riepas, iedzīvotāju adītas zeķes, karavīriem nepieciešamais aprīkojums un citas uzņēmēju un iedzīvotāju sarūpētas lietas. Ukrainas aizstāvjiem tika nogādātas arī ierakumu sveces, ko izgatavojuši Ogres novada Sociālā dienesta Specializēto darbnīcu dalībnieki, kā arī Tomes un Rembates pagastu aktīvie iedzīvotāji.

E. Helmanis saka lielu, lielu paldies visiem, kas ir atbalstījuši Ukrainu un kas turpmāk sniegs šo atbalstu.  Domes priekšsēdētājs jau iepriekš ir uzsvēris, ka Ukrainas karš ir arī mūsu karš, kurā cilvēki cīnās arī par mūsu robežām: “Mēs nedrīkstam aizmirst, ka pašreizējie krievijas vadoņi vēlas atjaunot Padomju Savienību. Esam bijuši tās sastāvdaļa, un viņu mērķi parādās krievijas propagandas kanālos, Baltijas valstis atspoguļojot kā ienaidnieku. Tas nozīmē, ka mēs esam viņu ģeopolitisko interešu lokā. Pašlaik viņi ir iekodušies Ukrainā un paņēmuši tādu kumosu, ko viņi vienkārši nevar norīt. Dzirdu pārmetumus, ka cilvēki ir noguruši un cik ilgi mēs atbalstīsim ukraiņus. Tādā veidā tiek mēģināts atrast iemeslus, lai kaut ko nedarītu. Bet mums ir jāsaprot, ka, atbalstot ukraiņus, mēs atbalstām paši savu valsti, lai tajā būtu miers un lai tie, kas grib atjaunot Padomju Savienību un ir noskatījuši mūs kā savu mērķi, paliktu tur, kur viņi ir, nevis pārrautu Ukrainas dambi un dotos tālāk. Taču bez mūsu aktīva atbalsta Ukraina nevar uzvarēt, tāpēc aicinu visādos veidos iesaistīties un palīdzēt viņiem.”

Ogres novads kopā ar Ukrainu ir kopš pirmās dienas, kad krievijas armija pārkāpa tās robežu. Novada iedzīvotāji ir atbalstījuši Ukrainas iedzīvotājus gan morāli, gan materiāli. Jau 2015. gadā ogrēnieši vāca ziedojumus un veda pirmās palīdzības pakas uz Ukrainu, uzņēma ukraiņu bērnus, kuriem viens no vecākiem vai pat abi krituši karā.

Palīdzība un atbalsts Ukraina turpinās. Ogres novadā dota pajumte jau 700 ukraiņu bēgļiem, organizējot viņu transportēšanu no kara postītajām zonām. Kopš krievijas īstenotā pilna mēroga iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī Ogres novada pašvaldības vadība kopā ar novada iedzīvotājiem, uzņēmējiem, iestādēm un biedrībām pastāvīgi organizē palīdzības sūtījumus Ukrainai. Novada delegācija domes priekšsēdētāja Egila Helmaņa vadībā šajā laikā jau 15 reizes nogādājusi palīdzības kravas Ukrainai.

Ar pašreizējo situāciju Ukrainas karadarbības zonā, kā arī ar Polijas un Ogres novada pašvaldības Ukrainai sniegto palīdzību varēs iepazīties divās fotoizstādēs, kas tiks atklātas šo sestdien, 24. februārī, plkst. 12.00 Ogrē, Brīvības ielas gājēju posmā. Izstāde “24.02.” stāsta par ukraiņu bēgļiem Polijā, savukārt izstāde “Ogres novads kopā ar Ukrainu” vēsta par Ogres novada īstenotajām atbalsta aktivitātēm Ukrainai kopš 2015. gada, kā arī ataino krievijas iebrukuma nodarīto postu Ukrainai. Izstādes būs apskatāmas līdz 8. martam.

Kolāža: Ukrainai ziedoto automašīnu rinda pie Ogres novada pašvaldības ēkas