Satiksme, ceļi Ziņas, jaunumi Pašvaldība
Rīga no putna lidojama - foto no Satiksmes ministrajas mājaslapas

Ogres novada pašvaldība 2021. gada jūlijā saņēma vēstuli no Rīgas plānošanas reģiona par Rīgas metropoles areāla sabiedriskā transporta plānošanas koordinācijas darba grupas izveidi, lūdzot pašvaldībai deleģēt pārstāvi minētajā darba grupā.

Saskaņā ar 2021.gada 7.jūlija Ministru kabineta rīkojumu Nr.484 “Par Rīgas metropoles areāla sabiedriskā transporta plānošanas koordinācijas darba grupu” Satiksmes ministrija veido Rīgas metropoles areāla sabiedriskā transporta plānošanas koordinācijas darba grupu, iekļaujot pārstāvjus no Satiksmes ministrijas, valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Autotransporta direkcija", akciju sabiedrības "Pasažieru vilciens", Rīgas pašvaldības sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Rīgas satiksme", valsts akciju sabiedrības "Latvijas dzelzceļš", valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Valsts ceļi", Rīgas valstspilsētas pašvaldības, Rīgas plānošanas reģiona un Rīgas metropoles areālā ietilpstošajām pašvaldībām.

Pamatojoties uz Satiksmes ministrijas vēstuli Rīgas plānošanas reģionam, Rīgas metropoles areālā ietilpstošā Ogres novada pašvaldība tika lūgta deleģēt lemttiesīgu pārstāvi, kā arī norādot personu, kas aizstās nominēto pārstāvi prombūtnes gadījumā, dalībai Rīgas metropoles areāla sabiedriskā transporta plānošanas koordinācijas darba grupā.

Minētajai darba grupai līdz 2023. gada 31. jūlijam jāizstrādā ilgtspējīgu integrētu sabiedriskā transporta plānu, kas vienlaikus veidots kā daļa no Rīgas metropoles areāla pilsētas mobilitātes plāna (SUMP – sustainable urban mobility plan), ietverot tajā maršrutu tīkla attīstības plānu, biļešu cenu (tarifu) politiku, integrētu stratēģisko kustības grafiku, plānotos pārvadājumu apjomus un citus nosacījumus, kā arī līdz 2025. gada 31. martam jāizstrādā konceptuālo ziņojumu par sabiedriskā transporta attīstību 2031.–2040. gadam, paredzot integrētu multimodālu transporta sistēmu Rīgas metropoles areālā un pārējos funkcionālajos reģionos, tostarp pārejas perioda plānu 2026.–2030. gadam.

Izvērtējot Ogres novada pašvaldības 2021. gada 1. jūlija saistošajos noteikumos Nr.12/2021 “Ogres novada pašvaldības nolikums” Sabiedrisko pārvadājumu un transporta infrastruktūras jautājumu komitejas priekšsēdētājam noteiktās kompetences, darbam Rīgas metropoles areāla sabiedriskā transporta plānošanas koordinācijas darba grupā tika izvirzīts Ogres novada pašvaldības domes Sabiedrisko pārvadājumu un transporta infrastruktūras jautājumu komitejas priekšsēdētājs Indulis Trapiņš.

Izvērtējot normatīvajos aktos un Nolikumā Ogres novada pašvaldības domes Sabiedrisko pārvadājumu un transporta infrastruktūras jautājumu komitejas priekšsēdētāja amata pienākumus, tika secināts, ka pašvaldības domes Sabiedrisko pārvadājumu un transporta infrastruktūras jautājumu komitejas priekšsēdētāja amata savienošana ar Rīgas metropoles areāla sabiedriskā transporta plānošanas koordinācijas darba grupas locekļa pienākumu izpildi pati par sevi interešu konfliktu nerada, kā arī nav pretrunā ar valsts amatpersonai saistošajām ētikas normām un nekaitēs valsts amatpersonas tiešo pienākumu pildīšanai.

Atbilstoši Likuma vispārīgajam regulējumam amatpersona pati ir atbildīga par interešu konflikta nepieļaušanu un valsts amatpersonas ētikas normu ievērošanu, tāpēc, neraugoties uz kompetentās institūcijas doto atļauju savienot amatus, Ogres novada pašvaldības domes Sabiedrisko pārvadājumu un transporta infrastruktūras jautājumu komitejas priekšsēdētājam ir pienākums jebkurā brīdī izvērtēt interešu konflikta iespējamību un rīcības atbilstību amatpersonas ētikas normām, ja pastāv iespēja nonākt interešu konflikta situācijā.

Ņemot vērā iepriekšminēto, domes deputāti nolēma deleģēt Ogres novada pašvaldības domes Sabiedrisko pārvadājumu un transporta infrastruktūras jautājumu komitejas priekšsēdētāju Induli Trapiņu piedalīties Rīgas metropoles areāla sabiedriskā transporta plānošanas koordinācijas darba grupā ar lemšanas pilnvarām un atļaut komitejas priekšsēdētājam Indulim Trapiņam savienot amatus Komitejā un Rīgas metropoles areāla sabiedriskā transporta plānošanas koordinācijas darba grupā. Prombūtnes gadījumā darba grupā Induli Trapiņu aizstās Ogres novada pašvaldības Infrastruktūras veicināšanas nodaļas vadītāja Aijai Romanovska.