E.Helmanis_ziedojumi

Ogres novada pašvaldībai Ukrainā ir sadraudzības pilsētas

2019. gada maijā starp Ogres novada pašvaldību un Popasnas rajona pašvaldību Ukrainā tika parakstīts sadarbības līgums. Ierosinājums šīs sadarbības veidošanai radās 2018. gada rudenī, kad Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis un Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš apmeklēja Austrumukrainu, tai skaitā arī Luhanskas apgabalu, tikās arī ar Popasnas pašvaldības pārstāvjiem un redzēja Krievijas Federācijas izraisītā militārā konflikta radītos postījumus. Savukārt ar Černihivas pilsētas pašvaldību Ukrainā Ogres novada pašvaldība sadarbojas jau kopš 2009. gada.

Saistībā ar Krievijas Federācijas plaši izvērsto karadarbību Ukrainā Ogres novada pašvaldība ir aktivizējusi palīdzības sniegšanu Ukrainas iedzīvotājiem, tajā skaitā sadraudzības pilsētām. Šajā gadā Ogres novada pašvaldība un iedzīvotāji ir vairākkārt sarūpējuši humāno palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem, arī pašlaik, gatavojoties ziemas periodam, tiek gatavots humānās palīdzības sūtījums uz Ukrainu.

Uz Ukrainu dosies vairāki novada deputāti

Lai nodrošinātu humānās palīdzības sūtījuma nodošanu un konkretizētu turpmākās palīdzības veidus, tiktos ar Popasnas pilsētas pārstāvjiem un bijušo Popasnas mēru Slovjanskā, kā arī ar Černihivas pašvaldības vadību, domes deputāti 24. novembra domes sēdē nolēma komandēt Ogres novada pašvaldības domes deputātus Jāni Iklāvu, Valentīnu Špēli, Ilmāru Zemnieku, Raivi Ūzulu uz Černihivu un Slovjansku (Ukrainā) no 5. līdz 11. decembrim. Līdz ar deputātiem uz Ukrainu dosies arī E.Helmanis.

Noderīgas mantas ziedo Ogres slimnīcas personāls

Domes sēdē deputāts, SIA “Ogres rajona slimnīca” valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs informēja, ka slimnīcas personāls Ukrainas kolēģiem un iedzīvotājiem sarūpējis kārtējo ziedojumu, ko Ukrainā nogādās deputāti: “Domāju, neviens cilvēks nevar stāvēt malā un nepārdzīvot par to, kas notiek ar cilvēkiem Ukrainā, kur nav elektrības, apkures, dzeramais ūdens... Tie ir smagi apstākļi,” norādīja D.Širovs. “Lai arī sākotnējā degsme par atbalstu karā cietušajiem ukraiņiem kopumā mazinās, jo karš Ukrainā notiek jau gandrīz gadu, Ogres slimnīcas mediķi nav kļuvuši vienaldzīgi, un mēs kārtējo reizi esam sarūpējuši ziedojumu – ģeneratorus, krāsniņas, siltus ziemas zābakus, termoveļu, lukturīšus, baterijas un citas noderīgas mantas, kas nākamnedēļ tiks sapakotas un nodotas vešanai uz Ukrainu. Mēs noteikti turpināsim sadarbību ar Ukrainu, jo apzināmies to smago situāciju, kādā viņi ir nonākuši.” Jāpiebilst, ka kara pirmajās nedēļās Ogres slimnīca ziedoja kolēģiem Ukrainā divus ziedojumus ar medicīnas precēm 40 000 eiro apmērā.

Tiešais kontakts un atbalsts ir ne mazāk svarīgs kā ziedojumi

“Popasna šobrīd ir noslaucīta no zemes virsmas un atrodas Krievijas okupācijā. Popasnas mērs karo Ukrainas Bruņotajos spēkos. Visu šo laiku esmu bijis ciešā kontaktā ar viņiem, tāpēc mēs varēsim aizvest tās lietas, kas šobrīd ir visnepieciešamākās un kas tiks nogādātas tieši cilvēkiem, nevis ceļos ierasto nodoto ziedojumu garo ceļu uz noliktavām un sadali,” skaidro E.Helmanis. “Šoreiz Ukrainā nogādāsim kravas automašīnu ieroču transportēšanai karadarbības zonā un autobusu, kas nepieciešams, lai no kara lauka varētu izvest ievainotos. Nogādāsim Ogres rajona slimnīcas sagādātos ziedojumus – vitāli nepieciešamas preces, kas ukraiņiem palīdzēs izturēt šo ziemu.” Priekšsēdētājs skaidro, ka ziedojumus Ukrainā nogādās deputāti, jo deputāti ir tiešie lēmumu pieņēmēji, viņiem būs iespēja redzēt un pārliecināties par situāciju uz vietas, turklāt viņiem vēl ilgi būs jāpieņem lēmumi par atbalsta sniegšanu Ukrainai, bez kura ukraiņiem šo karu būs grūti uzvarēt. Vizītes mērķis ir arī gūt praktisku pieredzi krīzes situācijām, kā arī sniegt tiešu atbalstu un kontaktu, kas cilvēkiem Ukrainā ir ne mazāk svarīgs kā ziedotās mantas.

Būsim vienoti un turpināsim atbalstīt Ukrainu!

Domes sēdē priekšsēdētājs E.Helmanis aicināja kolēģus un novada iedzīvotājus turpināt ziedot ukraiņiem – piemēram, iegādāties termoveļas komplektus, kas tiks nogādāti tieši uz frontes līniju Ukrainas karavīriem un kas gaidāmās ziemas apstākļos palīdzēs izdzīvot ierakumos un turpināt cīņu. “Paldies visiem novada iedzīvotājiem, kuri ir snieguši un sniedz palīdzību Ukrainai. Būsim vienoti! Ukrainas uzvara ir atkarīga no mūsu atbalsta. Palīdzot Ukrainai, patiesībā mēs palīdzam paši sev, jo ukraiņi karo mūsu vietā. Lai viņiem veicas!” uzsver E.Helmanis.

Ziedojumi (ziemas apstākļos izmantojams tīrs apģērbs, apavi, segas, cimdi, zeķes, šalles, cepures, termosi un citas ziemā noderīgas lietas pieaugušajiem un bērniem) jānogādā Ogres novada Kultūras centrā (Brīvības iela 15, Ogre) līdz 30. novembrim (ieskaitot) katru dienu no plkst. 08.00 līdz 20.00. Ja ir kādi jautājumi par ziedojumu nodošanu, lūgums sazināties ar Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja asistenti Daci Līvu, tālr. 29129877, e-pasts dace.liva@ogresnovads.lv.