Pašvaldība Ziņas, jaunumi Sports
Komanda

Šodien, 26. maijā, Ogres novada pašvaldības Lielajā konferenču zālē notika svinīgs pasākums par godu komandas "Ogres BS" izcīnītajai zelta medaļai Latvijas Jaunatnes basketbola līgas (LJBL) čempionātā vecuma grupā U-19. Svinīgajā pieņemšanā Ogres novada domes vadība izteica atzinību jaunajiem čempioniem, kā arī visam iesaistītajam personālam, kas palīdzējis sasniegt šo visam novadam nozīmīgo titulu.

Ogres Basketbola skolas komanda (treneris Rolands Pauliņš) zelta medaļas izcīnīja 15. maijā U19 finālturnīros Daugavas sporta namā, Rīgā, kad finālspēlē pārspēja Bērnu un jauniešu basketbola skolas komandu “Rīga/DSN” (treneris Mārtiņš Fomins). Rezultāts - 76:70 (25:20, 49:42, 58:61).

Pasākuma ievadvārdus teica Ogres Basketbola skolas direktora Ilga Neimane, kura pastāstīja, ka šī ir pirmā reize Ogres Basketbola skolas vēsturē, kad jaunatnes komanda ir svinīgā pieņemšanā pie priekšsēdētāja. Viņa pateicās jauniešiem un treneru korpusam par ieguldīto darbu un aicināja neapstāties pie sasniegtā. Kā pastāstīja komandas treneris Rolands Pauliņš, šis komandai ir 12 gadu ieguldīta darba rezultāts. Jaunieši basketbola treniņus apmeklē jau no pirmsskolas vecuma.

Atzinīgus un uzmundrinošus vārdus jaunajiem čempioniem izteica Ogres novada domes priekšsēdētājs Egils Helmanis. “Jūsu medaļas kaklā ir kā ceļa zīmes, kas apliecina, ka jūs virzāties uz priekšu pareizā virzienā. Tas ir labs sākums. Šī ir komandas uzvara, jo viens cilvēks nevar sasniegt šādu rezultātu, tāpēc esiet pateicīgi visiem, kas palīdzējuši šī rezultāta sasniegšanā. Es ceru pēc pāris gadiem kādu no jums redzēt BK “Ogre” komandā, aizstāvot mūsu novadu jau lielajā komandā. Mūsu iedzīvotāji ar jums lepojas,” izteicās domes priekšsēdētājs, pasniedzot atzinības rakstu komandas kapteinim Artūram Birnbaumam par 1. vietu Latvijas jaunatnes Basketbola līgas Latvijas republikas čempionātā, savukārt spēlētājam Ričardam Atvaram tika pasniegta Latvijas Basketbola līgas (LBL) bronzas medaļa par dalību LBL bronzas sērijā. Tas ir viens no trīs jauniešiem, kurš saņem arī šīs medaļas, jo dienā, kad BK “Ogre” izcīnīja bronzu, Ogres Basketbola skolas komanda Rīgā izcīnīja zeltu, jaunieši nevarēja atrasties abās spēlēs, taču pirms tam aktīvi spēlēja komandas sastāvā. Trīs basketbolisti uz pasākumu nebija ieradušies eksāmenu dēļ.

E. Helmanis uzsvēra, ka, pateicoties Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieka Ginta Sīviņa iniciatīvai, Ogrē ir izveidota BK “Ogre” komanda, kas jaunajiem basketbolistiem ir pozitīvs izaugsmes piemērs. G. Sīviņš pauda lepnumu par jauniešu sasniegumu un ir gandarīts, ka Ogre var izveidot komandas, kas uzvar nacionālus čempionātus. Man prieks, ka BK “Ogre” ļoti veiksmīgi sadarbojas ar Ogres Basketbola skolu, stiprinot jauniešu prasmes un motivējot sasniegot jaunas virsotnes. Paldies Basketbola skolas vadībai un treneriem par ieguldīto darbu.”

Svinīgajā pasākumā Ogres novada Sporta centra direktore Dzirkstīte Žindiga, novērtējot jauniešu rezultātus, sacīja: “Jūsu komanda ik pa laikam ir bijusi jaunatnes sporta laureāta statusā, jūs vienmēr esat par sevi atgādinājuši, mērķtiecīgi virzoties uz priekšu. Mēs redzam, ka darbs ir atmaksājies.”

Ogres novada domes priekšsēdētājs pasniedza Atzinības rakstus Ogres Basketbola skolas direktorei Ilgai Neimanei par ieguldījumu izglītojamo sagatavošanā Latvijas Jaunatnes Basketbola līgas Latvijas Republikas čempionātam un U-19 komandas panākumiem, čempionātā iegūstot 1. vietu, kā arī Ogres Basketbola skolas pedagogiem Pēterim Ozoliņam, Rolandam Pauliņam, Uldim Švēdem un Dāvim Feikneram par izglītojamo sagatavošanu Latvijas Jaunatnes Basketbola līgas Latvijas Republikas čempionātam un čempionātā iegūto 1. vietu U-19 vecuma grupā.

Komandas treneris R. Pauliņš Ogres novada domes vadībai pasniedza komandas zelta foto no uzvaras dienas, papildinot sporta sasniegumu sienu.

Basketbolistus sveica arī Ogres novada Izglītības pārvaldes vadītājs Igors Grigorjevs, kurš aicināja jauniešus lepoties ar saviem sasniegumiem un būt kā pozitīvam piemēram, iedvesmojot uz panākumiem arī citus.

Pasākumā piedalījās arī komandas vecāku pārstāvis Didzis Avišāns, kurš vecāku vārdā pasniedza dāvanu trenerim Rolandam Pauliņam – ierāmētu basketbola groza tīklu, kas atceļojis no Daugavas Sporta nama, savukārt E. Helmanis pateicās D. Avišānam par vecāku entuziasmu un nenogurdinošo atbalstu, motivējot jauniešus trenēties.

Kā pastāstīja “Ogres BS” kapteinis A. Birnbaums, jaunieši jūtas labi. Viņi ir gandarīti, ka smagais darbs ir atmaksājies, apliecinot, ka ar darbu var panākt visu. Viņš ir pārliecināts, ka kādu no komandas reiz varēsim redzēt spēlējot arī profesionālā līmenī.