Skolēni izglītības iestādē

Noslēdzoties mācību gadam, Ogres novada izglītības iestāžu vadības grupas jau veido pedagogu komandas 2023./24. mācību gadam. Skolu vakanču portālā (skatīt šo saiti) publicētas 58 Ogres novada izglītības iestāžu vakances. Sākusies pieteikšanās darbam izglītības iestādēs! Rakstā sniegta informācija par situāciju Ogres novadā maija sākumā.

Pirmsskolas izglītības iestādēs vakanču skaits neliels

Vakanču skaits pirmsskolas izglītības iestādēs ir neliels - šobrīd darbs tiek piedāvāts trīs pedagogiem. Paredzams, ka papildu vakances varētu tikt izsludinātas jūnijā. Ogres novada pašvaldība iepriekšējos gados ieguldījusi būtiskus līdzekļus gan pirmsskolas pedagogu darba slodzes līdzsvarošanā, gan darba samaksas palielināšanā. Arī turpmāk sagaidāms pedagogu darba samaksas pieaugums - pirmsskolas grupās ar 16 vai vairāk bērniem pedagoga darba samaksa no 1. septembra būs 1314 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; 2024. gadā plānots vēl viens darba samaksas pieaugums, veidojot pirmsskolas pedagoga profesiju arvien iecienītāku darba tirgū. Papildus pirmsskolas pedagogi būs nepieciešami arī turpmāk, gan aizvietojot darba gaitas beigušos kolēģus, gan nodrošinot pedagogus Ogres novadā iecerētajās jaunajās pirmsskolas izglītības iestādēs.

Skolās visvairāk angļu valodas, matemātikas un sākumskolas skolotāju vakanču

Visaktīvāk skolas meklē matemātikas skolotājus - novadā pieejamas darba iespējas septiņiem matemātikas pedagogiem. Angļu valodas mācīšanai nepieciešami papildu seši pedagogi. Līdz ar sākumskolas klašu skaita pieaugumu, izglītības iestādēs nepieciešami arī seši sākumskolas skolotāji.

Lielākais vakanču skaits tradicionāli ir novada lielākajām skolām - Ogres 1. vidusskolai un Ikšķiles vidusskolai. Sevišķi daudz vakanču šogad ir Ogres Centra pamatskolai, kura veic izmaiņas sava darba organizācijā, lai pilnvērtīgi mācītu arī 7. - 9. klašu posma skolēnus.

Ogres novada pašvaldība ieviesusi atbalsta programmas topošajiem pedagogiem

Lai līdzcilvēkus iedrošinātu izvēlēties pirmsskolas pedagoga profesiju, Ogres novada pašvaldība ieviesusi divus atbalsta pasākumus - mācību maksas kompensāciju un stipendiju. Mācību maksas kompensācija līdz pat 70% apmerā tiek piedāvāta izglītības iestāžu darbiniekiem pedagoga kvalifikācijas iegūšanai. Šo atbalsta veidu visbiežāk izvēlas skolotāju palīgi, kas ir gatavi nākamajam solim pedagoģijā. Stipendiju konkurss tiek piedāvāts studentiem, kuri pedagoga kvalifikāciju iegūst klātienes studijās. Stipendijas apmērs ir 200 EUR mēnesī, un tas tiek maksāts visu studiju laiku.

Informācija par nodarbinātības iespējām un nosacījumiem izglītības iestādēs un pārvaldē

Informāciju par nodarbinātības iespējām var iegūt Ogres novada izglītības iestādēs vai Ogres novada Izglītības pārvaldē, rakstot uz e-pastu igors.grigorjevs@ogresnovads.lv vai zvanot pa tālruni 65068773.